The Bat!

(Mszczerbetka) #1

Kierując się opiniami o programie The Bat!, zainstalowałem wersję testową i jestem zachwycony. Pewnie go kupię. Mam jednak drobne problemy. W zakładce "Specjalne" są trzy opcje "odpowiedz nadawcy". W żadnej z nich nie mogę do odpowiedzi dołączyć treści listu nadawcy.

Druga sprawa: W outlooku przy odbiorze poczty włącza mi się program antywirusowy NOD i skanuje przesyłkę. Natomiast przy wysyłaniu poczty z outlooka dopisywana jest automatycznie adnotacja o sprawdzeniu przez system antywirusowy. Wprawdzie taka reklama programu, za który zapłaciłem, wydaje się zbędna, ale przynajmniej wiem, że program działa. W The Bat! nie ma żadnych adnotacji przy wysyłaniu i nic się nie dzieje przy odbiorze poczty. Czy to znaczy, że poczta przychodzi i wychodzi bez "kontroli antywirusowej"?

Za pomoc będę wdzięczny.

:slight_smile:

(Duch) #2

NOD32 zawiera monitor poczty Outlook (EMON) moduł ten działa tylko z Outlook :!: natomiast w innych klientach poczty NOD do skanowania maili używa IMON (monitora internetowego) :slight_smile:

u mnie w Thunderbirdzie po odbiorze poczty widnieje adnotacja, że wiadomość została sprawdzona...

(Frixi) #3

No nie bardzo rozumiem w czym tkwi problem ?? z tą odpowiedzią?? The Bat! w standardowych ustawieniach umieszcza teskst wiadomości przy odp. wystarczy kliknąć na tą zieloną strzałkę, a jeżeli chodzi o menu specjalne to możesz np. zaznaczyć interesujący Cię tekst i wcisnąć F4 lub wybrać odpowiedz cytując wybrany tekst. A do sprawdzania poczty są wtyczki antywirusowe poczytaj sobie np. na stronce http://thebat.pl/ możesz sobie stąd ściągnąć też interesujące Cię rzeczy.

ps.

Wie ktoś może o co chodzi z tą prędkością którą podaje The Bat! Jaki jest przelicznik CPS na kb/s lub kB/s ?? :slight_smile:

(Piotrekjunior) #4

U mnie CPS zawsze wynosi 2 przy sciaganiu a sciaga z predkoscia ok. 15 kbit/s :?

Ale za to jak wysyla mejla to CPS wynosi ok 15000 co w pzreliczeniu daje CHYBA 15 kbit/s :? bo moje lacze ma 128 kbit weic wecej jak 15,5 nie pociagnie

(sdar) #5

Sposób w jaki tworzona jest odpowiedź na otrzymany list możesz zdefiniować samodzielnie w "Modyfikacjach danych konta".

Dostęp przez: Konto ->Właściwości ->Szablony

Możesz tam utworzyć szablony Nowej wiadomości, Odpowiedzi, Przekazania i Potwierdzenia otrzymania wiadomości. Sam zdecydujesz w jakiej formie i z jakimi elementami (bardzo poręczne elmenty Makro)będą tworzone te wiadomości.

Sdar

(El Presidento) #6

http://thebat.pl/download/wtyczki.php tam masz wtyczke do The Bat do antywirusa NOD zapewne zadziala ja uzywam Kaspra z ta wtyczka i wszytsko chodzi :stuck_out_tongue:

(Mszczerbetka) #7

Z tekstem poszło - dzięki! Natomiast z wtyczką do NOD32 jest problem. Blokuje każdy list. :slight_smile:

(El Presidento) #8

Musz w opcjach Noda poustwaiac aby przepusczal listy ustwa np. regule :?