"the boot selection failed because a..." Co to moze byc?

Witam,

Mam okazje kupi uszkodzonego laptopa. Wiem, ze aktualnie siedzi w nim Windows 7. Komputer się włącza, niestety system się nie ląduje i pojawia się następujący komunikat:

“the boot selection failed because a required device is inaccessible”

parametry komputera to:

Toshiba Equium P300-16T

  • Intel® Pentium® Dual-Core Processor T2370

  • Genuine Windows® Vista® Premium Edition

  • DVD Super Multi drive (Double Layer)

  • 2,048 (1,024 + 1,024) MB

  • 17.0"

Jak myślicie czy warto się w to pakować? Co możne oznaczać ten komunikat? padnięty dysk? Dziękuje za pomoc

Komunikat oznacza, że brak możliwości uruchomienia komputera, ponieważ nie ma urządzenia zdolnego do tzw. bootowania, czy raczej nie można na niego “wejść”. Może to oznaczać uszkodzenie dysku twardego, ale i niekoniecznie. Trzeba by wykonać próbę zainstalowania systemu Windows 7 z płyty CD. Wystarczy 20 minut i sprawa będzie jasna.

Rozumiem, czy możne oznaczać to uszkodzenie czegoś innego oprócz dysku? Na przykład pamięci ram, płyty głównej?

To jest komunikat, z którego szczegółowo nie można wyciągać wniosków. Jedyna rada, to wykonać to, co proponuję wyżej.

Rozumiem, niestety nie będę miał okazji sprawdzić tego przed zakupem. Cena za komputer to 200zl wiec ryzyko nie jest duże. Dziękuję za pomoc.

Kiedy mnie padł dysk dostałem komunikat No Bootable Device. Pewności na 100% że to dysk nie ma :wink: