THE SIMS 2 - Błąd DirectX 9.0c

Witam. mam problem z uruchomieniem gry the sims 2. wgrałam gre, codecka i direct X ale przy odpalaniu gry pojawia mi sie komunikat:

"Failed to enumerate any DirectX 9 compatible adapters in this system!

Please make sure you have a DirectX 9 compatible graphics adapter and have installed the latest manufacturer provided driver.

The application will now terminate…"

ktoś pomoże??

mój system to windows xp home edition 5.1.2600, płyta główna asustek F2HF

mam wgrany też service pack 2, directX 9.0c o karcie graficznej nic nie znalazlam…

bardzo prosze o jakąś radę… pozdrawiam

Cześć! Mam problem z uruchomieniem gry The Sims 2. Zawsze po włożeniu płyty pokazuje się napis o treści:

“Nie znaleziono karty graficznej pracującej w standardzie DirectX 9.0c! Sprawdź, czy masz kartę graficzną zgodną z DirectX 9.0c i zainstalowane najnowsze wersje sterowników oferowane przez producenta karty. Aplikacja zostanie zamknięta.”

mam windows 7 home premium

moja karta graficzna nfidia gevorce 8400 gs 512mb

zainstalowalem najnowsze sterowniki,nawet przeinstalowalem direxta ale nie pomoglo ;/

jesli ktos wie jak rozwiazac problem to prosze pisac na GG 13569926

Mam problem z uruchominiem simsow 2 double deluxe… mam taki problem jak powyzej tzn. probuje włączyć gre i wyskakuje mi ramka z :“Nie znaleziono karty graficznej pracującej w standardzie DirectX 9.0c! Sprawdź, czy masz kartę graficzną zgodną z DirectX 9.0c i zainstalowane najnowsze wersje sterowników oferowane przez producenta karty. Aplikacja zostanie zamknięta.”

Posiadam karte graficzną NVIDA GeForce FX 5500 (Microsoft Corporation)mam także zainstalowanego DirectX 9.0c , nie wiem co jest grane , probowałam wsyztskiego , jednak nadal nie chce się uruchmić :frowning: , proszę o pomoc i odpowiedź jak najszybciej :frowning:

Jeśli ktoś byl by życzliwy mi pomoć i wiedział jak proszę pisac na GG 12593189.

Ja mam ten sam błąd pobrałam linki podane wyżej i nic może jak teraz odinstaluje i znowu zajnstaluje to się włączy?czy jest szansa że pogram jeszcze w simsy na mojm komputerze?

Dodane 04.07.2011 (Pn) 12:03

ja mam ten sam błąd , pobrałam linki podane wyżej ale nic nie dało może jak odinstaluje i zanstaluje spowrotem simsy to może się włonczy.mam windows 7

czy istnieje szansa że pogram jeszcze kiedyś w simsy 2 na mojm komputerze? Pomóżcie prosze ![-o<

Dodane 04.07.2011 (Pn) 12:04

ja mam ten sam błąd , pobrałam linki podane wyżej ale nic nie dało może jak odinstaluje i zanstaluje spowrotem simsy to może się włonczy.mam windows 7

czy istnieje szansa że pogram jeszcze kiedyś w simsy 2 na mojm komputerze? Pomóżcie prosze

mam kartę graficzną : Standardowa Karta Graficzna VGA

proszę o szybką odpowiedź, pliss. co mam dalej robić.? HELP. !!

Hej mam rozwiązanie na stronie the sims 2.ea.com ściąga się link do do tego dirext. Ale strona narazie nie działa ja też mam taki komunikat

Mam taki sam problem, po zainstalowaniu Simsów 2 wyskakuje mi taki komunikat. Zainstalowałam directX 9.0c i nic nie daje, poza tym wyskakuje, że się zainstalował, a wcale go nie ma. Aktualizacji tez się nie da zainstalować. Nie wiem co się dzieje, proszę o odpowiedź!

system operacyjny: Microsoft Windows XP Home Edition

procesor: 2000 MHz

pamięć: 1024 MB

Dodane 12.11.2011 (So) 14:22

Mam taki sam problem, po zainstalowaniu Simsów 2 wyskakuje mi taki komunikat. Zainstalowałam directX 9.0c i nic nie daje, poza tym wyskakuje, że się zainstalował, a wcale go nie ma. Aktualizacji tez się nie da zainstalować. Nie wiem co się dzieje, proszę o odpowiedź!

system operacyjny: Microsoft Windows XP Home Edition

procesor: 2000 MHz

pamięć: 1024 MB

Dodane 12.11.2011 (So) 14:23

Mam taki sam problem, po zainstalowaniu Simsów 2 wyskakuje mi taki komunikat. Zainstalowałam directX 9.0c i nic nie daje, poza tym wyskakuje, że się zainstalował, a wcale go nie ma. Aktualizacji tez się nie da zainstalować. Nie wiem co się dzieje, proszę o odpowiedź!

system operacyjny: Microsoft Windows XP Home Edition

procesor: 2000 MHz

pamięć: 1024 MB

NIe chodzi tu o słabą kartę graficzną, mam Win7 64 bit Ultimate

Radeon HD 7850 z 2 GB pamięci

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

i ten sam komunikat

Mam odpowiedź!
Otóż potrzebujesz nowszych sterowników w windows 10,8, (nie wiem jak w innych) wchodzisz w Panel Sterowania później w Sprzęt i dźwięk, Menadżer urządzeń i znajdź kategorie “Karty graficzne” i wybierz kartę graficzną i tam na górze masz aktualizuj (najlepiej wszystkie w przypadku 2 lub więcej).
Później pobierz directX (później dam link) i odpal grę możliwe że będzie działało ponieważ u mnie działało i sobie gram :slight_smile:

Gra ruszy!