TheBat! 5 oraz usuwanie maili na Gmail + IMAP


(Patricko) #1

Witam.

Właśnie zainstalowałem sobie najnowszego TheBat! 5 Professional Edition. Używam go od zawsze, inni domownicy korzystają z Thunderbirda.

Poczta oczywiście Gmail.

Zawsze korzystałem z serwera POP, ale dzisiaj w końcu postanowiłem przejść na dużo wygodniejszy IMAP.

Wszystko działa jak należy, nie ma żadnych problemów, poczta pobrana, itd.

Ale mam jeden mały problem.

Chodzi mi o to, że gdy usuwam coś u siebie w The Bat w odebranych, to automatycznie usuwa mi się to tez na serwerze Gmail.

A właśnie nie chcę, żeby się tak robiło. W Thunderbirdzie jest już to od momentu startu zrobione, że jak coś usuwam w kliencie to na serwerze to zostaje i mogę to sobie bez problemu pobierać na innym komputerze również.

A tutaj jak usunę coś w The Bat, to potem nie będę mógł już tego pobrać na innym komputerze.

Mówiąc krótko: Co zrobić, żeby The Bat nie usuwał wiadomości również na serwerze, gdy ja przenoszę ją do kosza u siebie.

Bo na serwerze w sumie nie jest ona usuwana (nie przenosi się do kosza), ale archiwizowana (bo jest we wszystkich mailach).

Będę wdzięczny za podpowiedź jak to zrobić, bo już trochę się z tym męczę i cały czas rezultat ten sam.


(MarS) #2

http://mail.google.com/support/bin/answ ... swer=78892

Poza tym odradzam używania Bata do serwerów IMAP. Od zawsze ta funkcja działa nędznie w Bacie i widzę, że w najnowszej wersji nic się nie zmieniło. Na przykład pierwsze z brzegu filtrowania. Otóż w Bacie nie działa, nie wiem dlaczego, czyli nie przenosi maili do odpowiednich folderów pomimo zdefiniowania reguł. Po wielu latach pracy z Batem musiałem się przenieść do Thunderbirda i nie żałuję tej decyzji a szkoda