Thomson SpeedTouch ST 780WL/wybor nowego routera

(Sebastian Seo) #1

-mam w tej chwili router ADSL2 WiFi Thomson SpeedTouch ST 780WL i nie wiem czy on jest przyczyna, czy wina lezy po stronie dostawcy, ale co jakis czas rozlacza mi internet, i za jakies pare minut dziala z powrotem, mam wiec pytanie:

-jaki jest w tej chwili najlepszy router tego typu

-czy to jak on jest ustawiony ma jakis wplyw np: na podlodze, w poblizu urzadzen elektronicznych, bo koles z obslugi wciskal mi takie rzeczy(dodam ze jestem podlaczony kablem)

-czy ja moge sam gdzies ustawic S/N (Signal-to-noise ratio) podobno wowczas lacze bedzie bardziej stabilne, czy moze rzeczywiscie przyczyna jest router, prosze wiec o pomoc jaki jest w tej chwili najlepszy

(Fokusmick) #2

IMO LinkSys jest liderem, np. http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd& ... 149018&u=5

mój router leży na konsoli x360 i działa bez zakłóceń

(Sebastian Seo) #3

-myslisz ze bedzie on dzialal z moim netem wnioskujac po tym jaki mam router w tej chwili i rozumiem ze musze wybierac z symbolem A (AG241)

-to jest najlepszy model tej firmy?

(Fokusmick) #4

Raczej z ADSL2

dałem jako przykład, model to już w zależności od zasobności portfela :wink:

(Sebastian Seo) #5

-czy ten model, mam na mysli Linksys AG241-EU obsluguje standarta ADSL2+, bo na stronie dostawcy internetu jest napisane ze jezeli mam wlasny router to musi on obslugieac ADSL2+, a w opisie produktu nie widze tego plusa, bojesli nie to wyszukalem cos takiego Linksys WAG325N - Wireless-N ADSL2+, tyle ze tak jak mowilem nie musi byc WiFi, kwestia wiec czy ten pierwszy obsluguje ADSL2+(o co chodzi z tym plusem w oznaczeniu)

(Fokusmick) #6

Najlepiej jakbyś wybór modelu skonsultował z dostawcą internetu, ja tak zrobiłem i uniknąłem niespodzianek.

(Sebastian Seo) #7

-niestety uslyszalem odopwiedz ze zalecaja ten ktory oni dostarczaja i jesli chce to moge zmienic ale oni mi nie udziela zadnych informacji/rekomendacji co do wyboru innego modelu

(Fokusmick) #8

A to cwaniaki :x

To zrób inaczej: przejdź się do sklepu komputerowego i powiedz, że chcesz kupić router LinkSys,a oraz powiedz jakiego typu masz internet, sprzedawca będzie wiedział jaki router będzie dobry.