Thundebird spamowanie z mojej skrzynki

Z mojej skrzynki w thunderbirdzie ma gmailu wysyłane są wiadomości spam. Nawet w nocy kiedy komputer jest wyłączony (przynajmniej takie są godziny).

Skanowałem komputer antywirusem- jest czysty. Ciagle jest wlaczona ochrona, poza tym zmieniałem hasło na bardzo trudne do odgadnięcia.

Problem z pocztą elektroniczną jest taki, że adres nadawcy można wpisać absolutnie dowolny, więc te wiadomości niekoniecznie idą z twojej skrzynki, a po prostu mają ustawionego ciebie jako nadawcę.

Zasadniczo nie da się z tym niczego zrobić oprócz używania SPF (co dotyczy administratorów serwisów pocztowych) oraz ewentualnie używania GnuPG/PGP do podpisywania swoich wiadomości, aby było jasne, że są to wiadomości od ciebie - z czym wiążą się kolejne problemy.

Rozumiem i wiem, że jest taka możliwość. Jednak dlaczego są one w folderze wysłane w thunderbirdzie. Przecież thunderbird nie sprawdza całego internetu czy ktoś wysyła maila z niby mojego adresu.

Czyli nie z Twojego komputera. Wyłączony nie ma możliwości nic wysłać. To nie twój komputer wysyła tylko serwer Gmail z Twojego adresu.

Używasz dostępu IMAP, więc widzisz wszystko co jest na serwerze. Te maile w rzeczywistości nie są w Thunderbirdzie (chociaż taka opcja też jest możliwa) tylko Ty widzisz za pomocą Thunderbirda zawartość skrzynek Gmaila.

Prawdopodobnie ktoś złamał/wykradł twoje hasło do Gmaila - zmień je wchodząc na stronę www Gmaila ale najlepiej z innego, na 100% czystego systemu (z innego komputera)

Zanim nowe hasło ustawisz w Thunderbirdzie przeprowadź dokładne sprawdzanie obecnego systemu pod kontem występowania wirusów i podobnych śmieci

właśnie już hasło było zmieniane 3 razy, komputer także był skanowany i ma ciągle uruchomiony antywirus. A Hasło jest 8 znakowe typu: *a_23$0^

Zmieniałeś na obecnym systemie?

Byś może masz szpiega w systemie, który podejrzał moment zmiany lub wykrada z konfiguracji Thunderbirda.

Zastosuj się do tego co napisałem w poprzednim poście.

PS. Gmail ma możliwość podejrzenia z jakiego IP ktoś logował się na konto - sprawdź to.