[thunder13] Dobry, przyszłościowy zestaw z możliwością sporej rozbudowy

(thunder13) #1

Witam wszystkich.

Mój zestaw do gier (choć nie tylko) składa się z:
Zasilacz SilentiumPC 600W Vero M2
Płyta głowna MSI B350 PC MATE
Dysk SSD ADATA 120GB 2,5’’ SATA SSD Premier SP580
Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black
Pamięć RAM Patriot 8GB 2666MHz Viper 4 CL15 (2x4096)
Procesor AMD Ryzen 5 1500X 3.5GHz
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC GDDR5
Dysk HDD Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM

Suma podzespołów to 3005zł (na dzień 21 lipca 2017)

A dlaczego taki, a nie inny…

1. Procesor AMD Ryzen 5 1500X jest porównywalny wynikami (w grach, w kilku lepiej, a w kilku gorzej) z Intelem i5 7500, cena obu procesorów też jest podobna, AMDek jest natomiast zdecydowanie wydajniejszy jeśli chodzi o programy specjalistyczna, a nawet użytkowe, a wiadomo że nie każdy gracz żyje tylko grami. Jak nie będziemy mocno podkręcać lub nie planujemy takiej operacji to i BOXowe chłodzenie wystarczy.
  2. Płyt główna MSI B350 PC MATE umożliwia obsługę 2 zewnętrznych kart graficznych (na przyszłość), 4 modułów pamięci RAM (często jest miejsce tylko na 2) jak i nawet 2 starusieńkich kart PCI (jak ktoś ma starą, ale jarą kartę dźwiękową lub zabytkowy modem 56k to będzie jak ulał). Pomijam obsługę tego co powinna mieć nowoczesna płyta ;). Poza tym BIOS płyty pozwala na OC komponentów co pozwoli na wyciśnięcie dodatkowych FPSów.
  3. Pamięć RAM Patriot 8GB 2666MHz Viper 4 CL15 (2x4096) w dwóch modułach, aby można było uzyskać lepszą wydajność włączając tryb DualChannel (nie będzie to jakiś duży przyrost wydajności ale zawsze coś tam polepszy w grach i programach). Pamięć szybsza niż standardowe 2133MHz, a więc i lepsze wyniki uzyska się podczas pracy/grania.
  4. Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 TI 4GT OC GDDR5, choć nie posiada czerwonego GAMINGOWEGO umaszczenia to niczym nie ustępuje innym modelom z chipsetem GeForce GTX 1050 Ti. Ale kogo obchodzą kolorki w obudowie jak mamy się skupić na zabiciu kolejnego orka.
  5. Dysk SSD ADATA 120GB 2,5’’ SATA SSD Premier SP580, jako dysk systemowy, oraz do zapisu i odczytu wszelkich wrażliwych danych, gdzie wymagana jest szybkość. Drugi dysk HDD Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 na magazyn, aby zmieścić wszystkie ulubione gry. Co ważne dysk Toshiby nie jest głośny i jest szybki w porównaniu do innych wiodących firm.
  6. Zasilacz SilentiumPC 600W Vero M2 posiada dużą moc (49A na wyjściu 12V, czym zasilimy co najmniej 2 karty graficzne o ogromnych mocach obliczeniowych na przyszłość), odpinane kable (możemy zdemontować w naszym zestawie dla gracza wszelkie zbędne kable napędów optycznych lub napędu dyskietek- no chyba że musimy przekopiować jakieś dane w celu dostarczenia do ZUSu).
  7. Pojemna i prosta obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black z dużymi możliwościami rozbudowy, pozbawiona udziwnień typu rozpraszający LED lub okno (to nie akwarium, choć dla niektórych gapienie się na kolorowe, świecące bebechy to jakiegoś rodzaju fetysz). To ma działać i być schludne na froncie i łatwe do rozbudowy, a nie rozpraszać.

Przekroczyłem cenę zestawu o 5zł a więc zmieściłem się w widełkach. Kwestia 2 piw na wieczorne spotkanie.

(Chawke) #2

Dobry zestaw, masz mój głos :slight_smile: trochę przesadziłeś z opisem :stuck_out_tongue:

(thunder13) #4

Fakt, trochę mnie poniosło, ale dzięki za głos. Pozdrawiam.

(K4m3L3on) #5

Masz mój głos - to solidny zestaw, a Twoja argumentacja mnie przekonała.

Pozdrawiam,

(Avad73) #6

Zagłosowałem :slight_smile: