Thunderbird 3.1.4, a kopia maili i kont ze starego komp

Witam serdecznie,

Dostałem jakiś czas temu w “spadku” komputer i na nim był już TB z zainstalowanymi kontami mailowymi kolegi oraz jego mailami.

Odinstalowałem Revo Uninstalerem cały program (ze wszystkimi “śmieciami”), ale po zainstalowaniu na nowo TB 3.1.4, i po jego uruchomieniu, w programie tym pojawiły się znów te same konta i maile kolegi.

Jak się ich pozbyć , a wgrać swoje maile ze starego komputera , i konta tak samo, reguły, itp.?

Ktore programy pozwalają na całkowity backup kont i maili ze starego komputera, oraz przeniesienie ich na całkiem inny komputer tak, żeby po zainstalowaniu działało wszystko jak na poprzednim komputerze?

Czy coś takiego istnieje? :wink:

Pozdrawiam,

HOWARDKNOPFLER

http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P … 12613.html

Spróbuj skopiować cały katalog profilu ze starego komputera do nowego w to samo miejsce. Jeśli wersje nie są zbyt odległe to powinno dzialać.

Dzięki hevet, wypróbuję, chociaż jak jakieś 2 lata temu chciałem zaimplementować zakładki z Mozilli Firefox, to nie wyszło:-(

Dodane 18.10.2010 (Pn) 20:06

Stara wersja - 2.0.6

Nowa wersja -3.1.4

Co to znaczy “cały katalog profilu”?

Zajrzyj tutaj:

http://www.mozillapl.org/wiki/Profile#Thunderbird

Tu są podane lokalizacje katalogu profilu dla thunderbirda. Nazwa tego kalogu to ciąg losowych liter i cyfr:

a892fdsaa89.default

W Xp też prawdopodobnie jest on katalogiem ukrytym. Myślę, że nie powinno być problemu między wersjami, warto na pewno spróbować.

Dziękuję, czyli Marcin odradzasz MozzilaBackup, tylko “zwykłe” kopiowanie rzeczy/folderów?

Nie odradzam, tylko zasadniczo takie programy nie robią nic innego, tylko fizycznie lokują dane pliki i foldery w tym samym miejscu np. na innym komputerze. Najlepiej przenieść cały katalog profilu i sprawdzić. Przenosiłem nawet już między systemami i działało. A tak, to po co instalować dziesiątki pomocników, optymalizatorów, cuda-wianki, proste rozwiązania są najlepsze …