Thunderbird a sprawdzanie poczty

(matifcb) #1

zauważyłem ze program mailowy Thunderbird gdy jest włączony i np zminimalizowany sprawdza automatycznie pocztę i informuje o tym. Czy jest możliwość ustawienia tego programu tak aby sprawdzał mi co minute i mnie informował bez włączania go na pasku zadań? Używam programu POP TRAY który mi sprawdza pocztę ale pod windowsa 7 działa on jakoś mniej stabilnie i mam parę pretensji co do niego. Outlooka nie mogę używać pod win 7 dlatego korzystam z Thunderbirda.

(Garrutosan) #2

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to chcesz, aby program był wyłączony całkowicie i sprawdzał w tym samym czasie pocztę ?

Czy Thunderbird w tray'u będzie Ci aż tak bardzo przeszkadzał ?

(matifcb) #3

nie nie będzie w trayu może być - w końcu ten poptray tez pracuje w trayu

-- Dodane 19.11.2011 (So) 10:21 --

ustawiłem sobie ze ma mi sprawdzać co minute wiadomości.. teraz tylko to w trayu trzeba umieścić zęby ciągle był i mnie powiadamiał jak sprawdzi ze coś doszło

-- Dodane 19.11.2011 (So) 10:30 --

przejrzałem wszystkie opcje i nie zauważyłem opcji z Trayem..

(Garrutosan) #4

Pomimo zaawansowania klienta poczty Thunderbird, opcji systemowego traya wciąż się nie doczekaliśmy.

Doczekaliśmy się za to dodatku, który pozwala go tam umieścić.

Należy pobrać i zainstalować ten ten dodatek: https://addons.mozilla.org/pl/thunderbi ... y-revived/.

Teraz klient poczty będzie lądował w tray'u :wink:

(matifcb) #5

super to jest to fakt ze mógłby program lecieć do Traya nawet jak naciskam guzik X od zamknij ale trudno będzie trzeba się przyzwyczaić i nie wyłączać go tylko minimalizować :wink:

-- Dodane 20.11.2011 (N) 23:34 --

a co z opcja żeby program włączał się razem ze startem windows ?

(Garrutosan) #6

Aby uruchamiać program wraz z systemem, należy zainstalować dodatek " Minimize To Tray Plus".

Jest tylko jeden problem.

Dodatek nie jest kompatybilny z najnowszą wersją Thunderbird'a.

Ale i to nie jest problem, bo to tylko zapis pliku instalacji dodatku.

Edytowana kopia dodatku znajduje się poniżej:

http://hostuje.net/file.php?id=95d2e2c3f42e31160706bdcd970ff67c

Instalacja powinna zakończyć się sukcesem.

Czytałem na wielu forach na temat startu z systemem, i jednym uruchamia się w normalnym oknie, innym zminimalizowane..

U mnie jest zminimalizowane.

Nie wiem, jak będzie u Ciebie.