Thunderbird - jak wyłączyć to w tray

Witam!

W nowym thunderbird przy tworzeniu nowego maila znika on potem w tray-u. Jest to niewygodne dla mnie. Co zrobić żeby po staremu nowotworzony mail był na pasku zadań? Przykładowo tworzę nowego maila, robię pokaż pulpit żeby wybrać załącznik. Mail chowa się do traya. Przeciąganie załącznika na ikonkę w tray nie działa. No to muszę pokombinować. Nie wiem co kierowało twórcami, ale używam już od paru miesięcy tego nowego TB i za nic nie mogę się przyzwyczaić do tego bajeru :confused:

Swoją drogą - czasami ciągnie mnie do The Bat!, albo nawet do maila Opery. Ale TB jest w moim użyciu już chyba z 10 lat i bardzo mi odpowiada. Może poza jednym: jest chyba jedną z bardziej “mulastych” aplikacji jakie używam. Chyba właśnie dlatego zmianiłem FF na Operę. Ale z klientem mailowym to już problem. GMail? Nie dla mnie. Staram się nie dawać zbyt wielu kart do ręki firmie G :slight_smile:

Pozdrawiam

A nie używasz przypadkiem dodatku MinTrayR https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/12581/ do TB? Bo tam można odznaczyć minimalizację nowych maili do tray’a i po kliknięciu na Pokaż Pulpit minimalizują się one do paska zadań.

A tak poza tym, to mam podobne odczucia co do TB. Używam od dawna, ale zużycie pamięci po całym dniu potrafi dojść do 500-600MB a to sporo za dużo. Tyle, że dopieszczona konfiguracja i kanały RSS nie pozwalają mi na razie na zmiany.

Hahah :slight_smile: Wielkie dzięki - nie pomyślałem nawet, że to ten plugin może mi takie kuku robić :slight_smile:

Teraz już jest ok.

Jeszcze raz dzięki Imeehow!