Thunderbird nie wysyła poczty

Trochę lipa jak musi je poprawiać raz dziennie lub co około 15 minut, wtedy chyba do odstrzału TB aż nie będzie potwierdzenia skutecznej naprawy w bugzilla.mozilla.org/

krystian3w
nie zbanowali mnie jako zombie botnet. bo mogę odbierać pocztę… a z poziomu portalu (np wp) mogę też wysyłać
jutro rano jeszcze z tym pokombinuje i się odezwę

Jeśli chodzi o polskie serwisy mało co może zdziwić. Kiedyś w poczcie onetu suwak od włączenia SMTP po przestawieniu / włączeniu wracał sam na pozycję „wyłączone”. Dziwne tylko, że szlag trafił obydwie poczty naraz. WP też miało jazdy z wysyłaniem, ale to był inny klient poczty. Usunięcie konta z Interii kończyło się błędem z powodu zbyt długiego hasła…

Szybka próba. Odłącz komputer od internetu od dostawcy, podłącz telefon w trybie USB tethering i sprawdź Thunderbirda. To wykluczy problemy po stronie dostawcy internetu, podmiany DNS, itp.

W dłuższej perspektywie rozważ zmianę, nazwijmy to „dostawcy usług poczty” na GMail. Yandex, w ostateczności Outlook.com™ LOL : )

Sprawdź jeszcze jakie błędy pokazuje Konsola błędów Thunderbirda (Ctrl+Shift+J).

Czemu w ostateczności?? To, ze Windowsa spaprali ogólnie to nie znaczy, ze maila tez :stuck_out_tongue: Chociaż sam unikam, ale to ze względów mało znaczących.

udało się zalogować do 3 kont w tym eM CLient
i mogę z tych kont wysyłać maile - są to konta na wp
pozostałe 3 czyli (1 wp, 1 onet i 1 o2) w tych kontach nie mogę się zalogować

wyskakuje coś takiego:
a przy logowaniu w eM CLient wyskakuje to:

to oznacza że mam odczekać bo wcześniej wprowadziłem złe dane?
i dopiero potem wpisywać hasło?

używałem opcji diagnostyki i naprawy kotna w eM CLient i wyskakuje to:

tu też trzeba odczekać?

EDYCJA

jak się zalogowałem do konta wp z poziomu wp to potem udało się zalogować z poziomu eM Client
dziwne
mogę już wysyłać ze wszystkich kont na wp
jeszcze tylko o2 i onet

EDYCJA

mogę się już zalogować do konta na onecie, tylko nie mogę wysyłać
do o2 na razie nie mogę się zalogować
a z wszystkich na wp już mogę wysyłać

powoli idziemy do przodu :slight_smile:

EDYCJA

wam też onet muli przeglądarkę jak się wejdzie najpierw na onet a potem na pocztę?

EDYCJA

już mogę wysyłać z o2… jeszcze tylko onet z którego odbieram ale nie wysyłam i będzie idealnie :slight_smile:

Ja bym się już zgubił który mail do czego i po co :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Pewnie ma inne nicki typu „glupie-gierki@onet.pl” to już wie do czego był ten e-mail.

Co do mulenia, to może etap ładowania z przekierowaniem bywa przydługi ale rozwiązałem to używając:

spoko.pl i mam formularz logowania.

Dodatkowo takie filtry na wywalanie newsów i innych śmieci na stronie logowania:

www.onet.pl##BODY > DIV > #mainPageBody0Wrapper:has(.mailFormContainer) ~ DIV[id^="main"]:not(#mainPageFooter)
www.onet.pl#$#BODY#pageMainContainer.rem40.switch.pageHeaderSmall { min-height: auto !important }
www.onet.pl##BODY[class=""] > DIV > SECTION.mainSection.wide > .mailFormContainer ~ DIV
www.onet.pl##DIV.mailFormContainer:upward(SECTION) ~ DIV > .livestreamBottomBar

I raz na jakiś czas je modyfikuje, bo Onet lubi zmieniać wygląd CMS-u…

I w standardzie blokada reklam / śledzenia na podstawowej konfiguracji uBO/AdGuard.

nie wiem gdzie się wkleja ten kod

wczoraj tak szybko mi szło
a teraz poczta na onet odbiera a przy wysyłce prosi o podanie loginu i hasła, jakby do wysyłu było potrzebne inne hasło :confused:
wiecie dlaczego tak jest? a hasło jest poprawne

czy te dane są świeże? użyłem właśnie tych

https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedzy/adresy-serwerow-potrzebne-do-konfiguracji/

jest taki mechanizm że jak się 3 razy zaloguję ze złymi ustawieniami to mnie przyblokuje z logowaniem na np. godzinę? i może stąd to „authentication-failure” ?

ciekawe która opcja jest dobra dla onetu smtp?

EDIT

ok już mi działa wszystko
jak się coś zepsuje to tu jeszcze napiszę :wink:
dzięki za pomoc

w uBO to tutaj:

Dashboard: My filters · gorhill/uBlock Wiki · GitHub (po polsku „moje filtry”).

W AdGuard adblocker (dodatek v3.X do przeglądarek z wykluczeniem Safari):

  • klikasz na ikonę rozszerzenia
  • klikasz w zębatkę :gear: (ustawienia)
  • otwierasz z lewej „Reguły użytkownika” i wklejasz do prawego pola tekstowego

W AdGuard - aplikacja Windows (wersja 7.X):

  • otwierasz interfejs aplikacji
  • z góry ustawienia
  • z lewej kolumny „blokowanie reklam”
  • potem z prawej „edytor filtrów”
  • aktywujesz opcje „filtr użytkownika”
  • w prawej kolumnie długopis u dołu, wklejasz, zatwierdzasz „:white_check_mark:” i po minucie strona logowania powinna być „czyściejsza”

Instrukcje dla Safari (darmowy ograniczony dodatek jak i płatna apka) niech napisze „eranet” lub „AppleRED”.

A i to nie pomoże w naprawie SMTP lub ślamazarnego :snail: POP3/IMAP a może da złudzenie przyśpieszenia strony „www.onet.pl

Bo mo może nagle zaczęli dbaĆ O BEZPIECZEŃSTWO.
Olewali to latami. Ale google, aol i inne popsuło im rynek.
Bo tamte niemiecke , a te usa. ale?
Siano jest siano.
Kto normalny używa poczty wp, onetu o2 i inyych .
Ta dla dzieci.
Zbieracze reklam

Za darmo to nikt nawet nie kopnie w tylek. Dlatego ja uzywam Interii i nie żałuje 17 zl na pocztę bez reklam na rok i jest fajniutka poczta. Do tego mac mini z M1 i ten sam klient mobilny na smartfonie i w komputerze i ustawienia mam w nosie.

To ciekawe bo ja mam int. za darmo. Ale dymanie UŻYTKOWNIKÓW maCA to chyba normalne.

Pewnie dziennie folder SPAM zajmuje za to darmo wiecej niz wszystkie inne twoje maile. A mi nic SPAMu nikt nie rozsyla za te 17 zl. Hytry jestes, albo lubisz SPAM. To zostaw go w kiblu, bedziesz zdrowszy :stuck_out_tongue:

I tu się wykazali, folderu SPAM nie mam. Za ■■■■ 0 zł
Nie wierzyłem, dopóki nie założyłem. Do jakiś śmieciowych spraw.’
Ale jelenie muszą płacić :slight_smile:
Przełaącz na Windę czy Linyxa i zobacz jak to wybląda.
Potem walcz

Nie wiem. Ja zalozylem na interii na poczatku też do śmieci… Na drugi dzien wchodze przez WWW i widze 45 wiadomości w folderze SPAM i to jakies obco jezyczne, az strach bylo w to klikać. Stwierdzilem, ze skoro 17 zl, a 17 podzielic na 365 dni w roku, wychodzi 0.05 grosza na dzien to co ja se bede zalowal. Taniej niz na innych platnych.

Co ma system do tego?? Weź pomyśl bo teraz sadzisz głupotę bez sensu.

Tak mam foldery w aplikacji Nowa poczta interii:
Folderu SPAM nie ma opcji usuń

Gwoli ścisłości, poczta w interia.pl a int.pl to dwa różne serwisy:
Darmowa poczta email – Logowanie do poczty INT.PL – Załóż darmowy webmail z krótkim adresem mail-owym .

Ja wiem o tym. @jajecpl myślalem, że tez wie.

KOnto na inerii? serio?
OK Są ludzie i taborety, ale te to nie na tym portalu.
Przynajmniej kiedyś.

Czasami twoje żarty są irytujące.

To nie są żarty, [o prostu czyjaś niewiedza poraża.
I to się pogłębia
Ludzie wychowani na fornite myśla, że potrafią w komputery.