Thunderbird problem

(Jacob126) #1

Witajcie!

Thunderbirda używam już od roku i jestem bardzo zadowolony. Niestety nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą.

Nie dawno założyłem sobie pocztę na GMAILU. Ściągam na niego pocztę z e-maila na Interii i na WP. A całą pocztę z GMAILA ściągam Thunderbirdem. Niestety w ten sposób nie mogę wysyłać wiadomości z INTERII i WP poprzez Thunderbird.

I takie pytanie:

Czy jest taka opcja, żeby pobierać wiadomości tylko z jednego konta a dwa inne założyć tylko po to by wysyłać z nich e-maile?

Pozdrawiam Jacob126

(system) #2

Tylko po co wysłać z innych kont skoro można z Gmail? No cóż można ustawić konto gmail jako domyślne a w pozostałych nie wpisać adresu pobierania poczty ale nie jestem do końca pewien czy będzie to działać

(sdar) #3

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

(Maney691) #4

A czemu tak robisz? Po to jest klient poczty żeby odczytywał z kilku kont pocztowych ! I wtedy możliwe jest odpowiadanie tym kontem, na które wysłano meila .

pozdrawiam!

(Homik1983) #5

Możesz wysyłać maile z dowolnego skonfigurowanego konta. Po prostu tworzysz osobną konfigurację SMTP dla każdego z kont. Ustawiasz jako domyślne, te z którego będziesz pisał najczęściej. Konto z którego chcesz napisać maila możesz wybrać wtedy w pasku nadawcy podczas tworzenia wiadomości albo po prostu kliknąć na folder danego konta (jeżeli masz osobne foldery dla każdego konta) i wtedy wybrać napisz nową wiadomość, automatycznie jako nadawcę ustawi Ci tą pocztę na której folderach był aktywny kursor.