Thunderbird vs. Outlook Express = 0:1?

(Howard) #1

Witam,

Przesiadłem się z Outlook Express na Thunderbirda 3.0 b4.

Wszystko póki co grało, ale jak się zorientowałem, że mam problem z dodawaniem do książki adresowej nowych maili, to ...

W OE jest tak, że gdy dostaję maila od NOWEJ osoby, to mogę tego maila (adres e-mail) dodać do KSIĄŻKI ADRESOWEJ klikając prawym myszki i ok.

Natomiast w TB tej opcji brak.

Adres e-mail się co prawda zapisuje, ale dopiero po pierwszym wysłaniu maila do tej osoby. Wówczas ona pojawia się już w książce adresowej.

Ale mnie chodzi o to, by móc jednym kliknięciem myszki od razu (bez wysyłki maila do tej osoby) dodać ją do listy adresów.

Da się to zrobić, czy TB jest trochę zacofany jeśli o tę sprawę chodzi w porównaniu z OE 6.0?

Pozdrowienia niedzielne,

HOWARDKNOPFLER

(Marcin_S) #2

Próbowałeś otworzyć mail i kliknąć prawym na adres obok "Od:" i wybrać "Dodaj adres do książki adresowej"?

(Dimatheus) #3

Hej,

Może więc lepiej na razie przesiąść się na nieco starszego Thunderbirda 2.0.0.23, czyli zamienić produkt jeszcze jakby nie było testowy, a produkt finalny i aktualizowany?? W TB z gałęzi 2.x taka opcja istnieje i działa dokładnie tak samo, jak w przypadku Outlook Express'a. A może w finalnym Thunderbird'zie 3.x opcja dopiero pojawi się w finalnym produkcie...

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Howard) #4

Dziękuję Wam za zainteresowanie, trochę się zmartwiłem, ale jak już miałem odinstalowywać, to spostrzegłem gwiazdkę obok adresu e-mail nadawcy.

jak ją się kliknie, to adres dodawany jest do książki adresowej:-)

chyba więc znalazłem odpowiedź, miłego dnia! !!