Timingi i taktowania w ddr2

Witam

  1. mam takie pytanie jakie timingi bede najlepsze… bo podkrecam procka i od razu bawie sie timingami itd

standardowo plyta ustawia mi 5-5-5-15

a ja ustawiłem sobie 4-4-4-11

i czy jest pomiedzy tym duża różnica, i czy np będzie jakaś róźnica jak zmiast 11 dam rade ustawic np. 9 :?

  1. jak ustawiłem w biosie sztywno ram na 667 a jak właczam komp to pokazuje mi że procek 2500, timingi 4-4-4-11 i ddr dual 832 to z jaką częstotliwością działa ram z 667 czy 832

:? w programach pokazuje i tak timingi 5-5-5-15 i 667 mhz i nie wiem w końcu którym mam wierzyć ;/

  1. lepiej zjechać z ramem na 533 (czy ileś tam, nie jestem pewien czy to 533, w każdym razie 500 coś) i prodkręcać wyżej procka, czy lepiej mieć ram na 667/800 a procka na 2,5 i tylo / :? co da większą wydajność
  1. timingi jaknajniższe

  2. działają jako 832. Ustaiwłęś na 667, ale zwiększając HTT płyta zwiększa częst. pamięci i to co zwiększyszyłeś dodaje do 667 (niekóre płyty tak mają).

  3. Metoda prób i błędów.

a nie da rady odpowiedziec czy lepiej jest mieć procka podkręconego o np. 700 mhz a pamięci wolniejsze czyu wolniejszego procka a szybsze pamieci :?

Pyra zalezy od aplikacji. Zazwyczaj lepiej miec wyżej procka ale synchro z pamięciami. LEcz najlepiej przetestować to samemu na własnym sofcie.

znaczy sie jak największe, nie ogranicza to podkręcalności pamięci,

no dajesz większy dzielnik pamięć:ht i kręcąc ht kręcisz też pamięć.

Pamięci to te co w podpisie, tak?

Zostaw te timingi co były i kręć ht ram będzie szedl tak samo, geil powinien pociągnąć mocno.

ale jeśli nie zamierza już dalej podności HTT to najniższe :stuck_out_tongue: :slight_smile:

no to cóż będę męczył procka dalej, mam nadzieje że dojdzie do 3.0 :wink: