[tka11] G4560 / SSD / 8GB / 400W / H110 / 1060 6GB

(tka11) #1

Priorytet - Wydajność. :slight_smile: Zestaw oparłem na G4560 który wydajnością od i5 kabylake odbiega minimalnie, w grach różnica jest marginalna, zaoszczędzoną walutę przeznaczyłem na dobry dysk SSD oparty na kościach MLC, osobiście zamieniłbym go na Crucial MX200, który wydajnościowo jest ciut lepszy, niestety to stara konstrukcja i już nie dostępna, choć dzisiejsze dyski konstrukcyjnie nie odbiegają od MX200 w żadnym stopniu. Dodatkowo jako magazyn danych lub miejsce na większe gry wybrałem dysk WD, płyta to budżetowa konstrukcja oparta na chipsecie H110, standardowo dorzuciłem aktualizację biosu aby płyta obsłużyła kabylake. Zasilacz to również budżetowa konstrukcja, jednak sprawdzona i nie pochodząca z czarnej listy, markowa dobrej jakości obudowa zalman, 8GB RAMu taktowanego zegarem 2133MHz - w przyszłości warto zamienić 2x4 na 2x8. GPU to GTX 1060 6GB.

W dzisiejszych czasach uważam że brak dobrego dysku SSD to poważna wada, dla większości gier dysk SSD jest elementem podnoszącym wydajność, przykład? W GTA V dysk SSD na średnio-budżetowych konstrukcjach potrafi dodać 5 klatek i brak efektu doczytywania tekstur podczas gry. Nie wspominam już o samym komforcie użytkowania, który jest kilkukrotnie większy w porównaniu do marnego HDD.

(GreenoSky) #2

Trochę cie poniosło z tą wydajnościa CPU .
Wiedza w linku.
Jak się myle pokaż proszę dowód.

(tka11) #3

Bo używam połączenia G4560 + 1070 i nie narzekam na brak wydajności.

Dowód? Nie wiem sprawdź sobie jakieś testy, używam takiego połączenia od jakiegoś czasu… Ten pentium to niemal wydajność dobrej i3, więc przez długi czas będzie wystarczający.