TL-WR340G porty rejestrator bcs, satel, dysk Synology

Chcę zrobić przekierowania portów na rejestrator bcs, centralę satela, dysk sieciowy Synology DS210j,

Skąd mogę się dowiedzieć które porty przekierowywać - które są standardowe czyli niebezpiecznie, które są szyfrowane czyli chyba bezpieczne, z jakiego zakresu portów mogę korzystać? Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Mój router TL-WR340G

Czy dla innego routera te pory będą inne?

Dodane 23.11.2013 (So) 11:07

niestety podczas próby wpisania portu 443 wyskoczyło takie info

3aac290fe502.png

a ten adres 255.255.255.255 najlepiej na jaki ustawić żebło jak najbezpieczniej

Dodane 23.11.2013 (So) 11:13

Rozmawiamy o sprzęcie: rejestrator BCS model k2 516LN-L, dysk sieciowy Synology DS210j, centralka satel INTERGRA 128. Aktualnie nie mam do nich dostępu w tej firmie będę dopiero w poniedziałek. Jak myślicie da się ten sprzęt skonfigurować tak żeby mieć zdalny dostęp do tego całego sprzętu?

Jaki tez port ustawić w moim routerze TL-WR340G w zakładce Remote Managment żeby zdalne połączenie z nim było bezpieczne? Domyślny Login i hasło już zmieniłem

Powinieneś wiedzieć na jakich portach działają urządzenia, jeśli nie wiesz na jakim porcie działa rejestrator, zajrzyj do jego ustawień lub poszukaj w instrukcji obsługi, powinno być napisane na jakim działa porcie, ewentualnie ustaw własny port. Podpobnie z resztą urządzeń. Na dysku sieciowym jeśli masz uruchomione kilka usług (serwer FTP, SMB/CIFS, Torrent itp.), to sprawdzasz na liście znanych portów, na jakich portach działają te usługi.

Nie masz czegoś takiego jak porty bezpieczne, niebezpieczne, szyfrowane lub nie. Porty to porty, porty są po to, aby dane trafiły do odpowiedniej aplikacji, bo w jednym czasie wiele aplikacji może wysyłać pakiety do sieci i na podstawie portów, system wie gdzie kierować dane. Jest coś takie jak lista dobrze znanych portów, szukaj najlepiej pod pojęcie well-known port list.

Router twierdzi, że akurat tego portu nie możesz użyć i sugeruje użycie portu 80, lub portów z zakresy od 1024 do 65534.

Ten adres mówi routerowi, że ma przyjmować połączenie z dowolnego IP w internecie, jeśli chcesz bezpiecznie, ustaw konkretny IP, jeśli będziesz łączył się tylko z jednej sieci z internetu. Możesz dodatkowo ustawić niestandardowy port, np. 4781.

Powinno się dać.

Jak pisałem wyżej, jakiś niestandardowy, np. 4781. Porty powyżej 1023 może sobie dowolnie przypisywać, gdyż są to porty zarazerowane, powyżej 49151 porty dynamiczne/prywatne. Jeśli będziesz korzystał z portów zerejestrowanych, sprawdź czy inna aplikacja z niego nie korzysta (one nazwyają się zarezerwowane, ponieważ są zarezerwowane przez różne aplikacje). Porty dynamiczne możesz dowolnie sobie przypisać, te porty są wykorzystawane przez system do losowego przypisywania portów aplikacjom wysyłającym pakiety do sieci.