Tlen - Błąd logowania pod Ubuntu 10.04

Witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum.

Mój problem jest następujący:

Po zainstalowaniu i uruchomieniu najnowszego Tlen a na Ubuntu (10.04), wpisałem swoją nazwę użytkownika i hasło, ale po ok. minucie wyświetla się komunikat “logowanie nie powiodło się”.

Nie znalazłem żadnych ustawień dotyczących połączenia które mógłbym zmienić.

Zaznaczam, że jestem bardzo początkującym użytkownikiem Ubuntu i Tlen jest pierwszym programem który tu zainstalowałem.

Z góry dziękuję za pomoc

W jaki sposób zainstalowałeś program Tlen. Była to wersja natywna dla Windows(plik *.exe), a może dla Linuksa? Czy autor zaznaczyć, że wydanie, które zainstalowałeś jest stabilne?

Jest to najnowsza wersja ze strony tlena (jedyna która jest dostępna).

Jest to wersja dla Linuxa z roszerzeniem *.bin, a zainstalowałem ją używając terminala, za pomocą komendy podanej na stronie.

Wersja to “Beta1 7.0.1.68” (z zakładki “o programie”) więc nie jest pewnie w pełni stabilna, ale tak jak pisałem, jedyna dostępna.

Program uruchamia się i pojawia się ikonka na górnym pasku obok innych i pokazuje się okienko, można wpisać swoje dane i zmieniać ustawienia, ale po wprowadzeniu danych program nie chciał (czy raczej nie mógł) mnie zalogować.

http://pytanie.o2.pl/index.php?dzial=fa … &nr_site=8

Dzięki, ale już tam byłem, myślałem, że nie muszę tego zaznaczać. Na mój problem (a przynajmniej zbliżony) odpowiedź jest następująca:

Więc, najnowszą wesję, jak już zaznaczyłem, posiadam, natomiast co do zaznaczonego połączenia to nie mam żadnego z tego prostego powodu, że nie ma takiej zakładki w ustawieniach.

Chyba piszą że trzeba sprawdzić ustawienia LAN (sieć komputerowa) lub modemu. Wpisz w terminalu ping dobreprogramy.pl oraz zobacz czy wszystko masz dobrze w network-manager.

Mi się udało zalogować za czwartym razem(tak naprawdę trzecim):

  1. Podczas pierwszej konfiguracji konta/programu podałem prawidłowe hasło, ale tlen nie chciał się połączyć

  2. W takim razie wpisałem prawidłowe hasło, jednak tlen nadal nie chciał się połączyć

  3. Trochę zmieniłem wpisywane hasło i nadal nic

  4. Wpisałem prawidłowe hasło, tlen uzyskał połączenie

Korzystam z wersji 64 bitowej pod OpenSUSE 11.3 .

Problem faktycznie występuje, ale nie wiem, czym jest powodowany.

Dodane 13.08.2010 (Pt) 8:44

Radziłbym powtarzać próbę zalogowania się, aż do skutku.

Hej, dzięki, dobrze wiedzieć, że może nie jest to wina jakiegoś mojego błędu :slight_smile:

Ciągle mam problemy z połączeniem (ani razu się nie udało), a co dziwniejsze ten sam program loguje się do GG bez problemu (ma wtyczkę obsługującą GG), więc na razie nie musze mieć działającego Tlena. Dzięki za pomoc, spróbuje jeszcze coś pokombinować.

Dodane 13.08.2010 (Pt) 16:36

Ok, dzięki wszystkim za pomoc, usunąłem w programie profil tlenowy, a potem dodałem od nowa i zalogował się w ciągu sekundy :expressionless:

temat do zamknięcia.