Tlen i grupa kontaktów której nie da się usunąć


(Black Box) #1

Witam serdecznie,

korzystam z laptopa i niechcący przewijając listę kontaktów coś niecoś ruszyłem na touchpadzie i utworzyła mi się grupa. Chcę ją usunąć, jednak bez powodzenia. Daję usuń grupę, wyskakuje ostrzeżenie ze jak skasuję grupę to skasuję także kontakty w niej. Zgadzam się na to i grupa znika. Wyłączam tlena, włączam i co? Grupa jak była tak jest. Kasuję, wyłączam, włączam pojawia się i tak w kółko. Ponowna instalacja nie pomaga.

Po sugestii użytkownika z forum tlena o instalacji w innej lokalizacji zrobiłem co następuje:

Kasuję grupę. Robię kopie kontaktów bez grupy. Odinstalowuję tlena. Czyszczę rejestr ze wszystkich jego wpisów. Instaluje od nowa najnowszą wersję w innym katalogu docelowym. Importuję kontakty i ... problem nie znika. Jedyne co tą instalacją osiągnąłem to czysta instalacja bez archiwum rozmów. Przy którymś tam kasowaniu nawet pojawia się inna nazwa grupy, której także nie można usunąć. Po każdorazowym uruchomieniu tlena w grupie mam kontakt gg o bardzo długim numerze (1452351514), którego nigdy wcześniej nie widziałem na oczy.

Takie operacje jak edycja kontaktu i wyrzucenie go z grupy a następnie kasacja grupy także nie pomagają.

Jak więc skasować uciążliwą grupę?

Radek

ps. a oto co zrobiłem przed chwilą

Za radą człowieka od tlena, sprawdziłem czy może pliki tlana nie są tylko do odczytu i stąd brak możliwość zapisu zmiany w kontaktach. Część plików była do odczytu. Niestety zmiana tej właściwości dla wszystkich folderów i plików tlena nie przyniosła spodziewanego rezultatu. Żeby było śmieszniej dodałem do nieszczęsnej grupy przykładowy kontakt oraz zmieniłem jej nazwę. Po ponownym włączeniu tlena mam sytuację jeszcze gorszą. Teraz mam dwie grupy. Jedna to ta, o której pisałem najpierw zawierającą kontakt gg o długim numerze (o dziwo wróciła stara nazwa), a druga to ta o nadanej - zmienionej nazwie z przykładowym kontaktem. Żadnej z grup , jak również kontaktu wewnątrz niej, nie można usunąć. Jakieś pomysły?

Wersja komunikatora Tlen.pl: - 6.00.3.77 -

System operacyjny: - Windows Vista -

sprawdzone pod kątem wirusa: antywirus AVG, wersja 8.0.238, baza virusów 270.11.31/2028

W sumie mógłbym usunąć teraz tego posta bo problem jest już rozwiązany, ale po liczbie odsłon widzę że jest zainteresowanie. W związku z tym podaję, iż rozwiązaniem jest usunięcie pliku roster.dat przed odinstalowaniem tlena i jego instalacją od nowa. Szczegóły pod adresem http://ekipa.tlen.pl/forum/index.php?sh ... =11035&hl=