Tlen

Szukam skutecznej albo byle jakiej metody sprawdzenia czy dany użytkownik jest ukryty na Tlenie czy nie 8)

Takowej brak. :smiley:

nie wiem czy to dobrze czy źle :roll: Wszyscy na mojej liście są albo ukryci albo niedostępni. Wiec szukam jakies wtyczki lub jakies metody jak sprawdzić. :stuck_out_tongue:

Widocznie mają powody aby tak robic.

Troche prywatności nie zaszkodzi.

dobra, do śmietnika z tym topikiem 8)

A niby czemu do śmietnika ??

Tam trafiają tylko bezwartościowe tematy .

Może za dwa tygodnie jakaś osoba będzie miała pytanie takie jak w tym topicu i wtedy co ??

Jeśli już to piszcie temat do zamknięcia a nie do śmietnika

bo uważam że jak nie ma metody na mój problem to śmietnik 8)

jesteś tego pewny :)?

Klienci Gadu-Gadu czy Tlena, którzy obsługują odbieranie obrazków w oknie wiadomości mają ustalony schemat działania:

Ciekawski: Hej Ofiaro, mam dla Ciebie obrazek: ma X bajtów i oto jego hash,

Ofiara: Wow, nie mam obrazka o tym hashu, a rozmiar pasuje do ustawień: dawaj,

Ciekawski: Proszę Cie bardzo…

To co można nadużyć tutaj to fakt, iż klient Gadu-Gadu lub też Tlenu będący w stanie niewidoczny odpowie tak jak w punkcie 2. Gdy jest niedostępny to nic nie powie, bo go nie ma.

Osoba, której stan sprawdzamy musi mieć nas w swoich kontaktach a jej program gadu gadu lub inny musi obsługiwać wiadomości obrazkowe. Zasadniczo tyczy się to przytłaczającej większości użytkowników gadu gadu oraz tlenu. Dodatkowo, musi być niezerowy limit na wiadomości obrazkowe.

W Tlenie aby móc obsługiwać obrazki w oknie rozmowy trzeba ściągnąć specjalny plugin (np Pikczer).

“Goły” Tlen nie obsługuje odbierania obrazków.

Złączono Posta : 21.07.2005 (Czw) 23:37

Nie był bym taki pewny tej przytłaczającej większości

tego nie wiedziałem bo nie jestem użytkownikiem ogólnie tlenu :slight_smile:

no może troche przesadziłem :slight_smile: