Tlenofon - router - kablówka - konfiguracja


(Kamilekxp) #1

Witam.

Obecnie rodzice posiadają pakiet z Vectry (TV + telefon + Internet). Z telefonu i tak bardzo mało korzystamy, jedynie do nas ktoś dzwoni z rodziny a co miesiąc abonament i tak trzeba płacić 35 zł. Co prawda są darmowe minuty jakieś tam ale i tak ich nie wykorzystujemy wszystkich. Rocznie na sam abonament płacimy 420 zł za sam telefon. Wpadłem więc na pomysł aby zrezygnować z telefonu z Vectry i zainstalować telefonię VoiP, a dokładnie opcją Tlenofon http://tlenofon.pl/ Tutaj byśmy płacili tylko za rozmowy, które w większości są na stacjonarne 9gr/min i zero abonamentu. Jedyny koszt to kupno na starcie bramki (router z VoiP). I tutaj moje pytanie. Z racji tego że obecnie mamy internet z kablówki, więc na stronie tlenofonu pod kablówkę są 3 Routery. Jestem zainteresowany tym routerem "Router WiFi z VoIP

Linksys WRP400 Tlenofon" http://tlenofon.pl/sklep/?k=8 , ponieważ posiada WiFi a siostra ma kompa w drugim pokoju więc chyba można wtedy bezprzewodowo jej "podesłać" tego neta.

Czy nie byłoby większych problemów z tym routerem jeśli chodzi o konfigurację, podłączenie go najpierw aby telefon działał oraz net na moim kompie oraz czy nie byłoby większych problemów z udostępnieniem neta dla siostry ? Nigdy nie miałem styczności z routerami i żadną konfiguracją więc stąd moje obawy/pytania.

I kolejne pytanie, co myślicie o tym przejściu na telefonię VoiP ? Dodam że internet jest i będzie dalej chyba 2 MB/s . Koszt kupna tego modemu zwróci się spokojnie po roku, więc chyba powinno być dobrze :slight_smile:

-- Dodane 02.02.2009 (Pn) 17:11 --

Czy mógłby ktoś mi odpowiedzieć ? Czy bez większych problemów będzie można skonfigurować ten router co podałem ? Miał ktoś już do czynienia z Tlenofonem ? Ja jedynie do tej pory używałem go przez komputer .