Tło napisów pod ikonami na pulpicie

Witam,

Mam windowsa XP sp3

Przytrafił mi się dokładnie taki sam problem jak w poniższym temacie:

viewtopic.php?t=47536&highlight=

Niestety link który jest tam podany jako odpowiedź na problem już nie działa… Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak wyłączyć tło z napisów pod ikonkami na pulpicie?

Zawsze było przezroczyste a dzisiaj coś się pochrzaniło i zrobiło się niebieskie, w żaden sposób nie mogę tego zmienić.

Pozdrawiam

:arrow: Mój Komputer :arrow: Właściwości :arrow: Zaawansowane :arrow: Wydajność :arrow: Ustawienia :arrow: Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

:arrow: PPM na pulpit :arrow: Właściwości :arrow: Pulpi :arrow: Dostosuj Pulpit :arrow: Sieć Web odznaczyć Blokuj elementy pulpitu, bądź szybciej PPM na pulpicie Rozmieść ikony według, odhaczyć Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

PPM na pulpit Właściwości :arrow: Pulpit :arrow: Dostosuj Pulpit :arrow: Sieć Web, w sekcji strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

Start -> Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia

zaznacz tak jak widać na screenach :

b6f4bd33aeb1d059m.jpg86e86da81e7e892fm.jpg

Wystarczy tylko zaznaczonych 6 pozycji a komputer będzie dużo mocniejszy - liczy się oszczędność pamięci. :slight_smile:

Zrobiłem tak i pulpit podzielił mi się na 2 części, później odznaczyłem Moją bieżącą stronę główną i wszystko jest ok :slight_smile:

Dzięki