Tło napisów

(Adarek) #1

Jak zlikwidować tło napisów pod ikonami na pulpicie?

Kiedyś robiłem to w rejestrze ale zapomniałem.

Pozdrawiam :smiley:

(Adarek) #2

Obeszło się bez rejestru- panel sterowania- zaawansowane-wydajność-

użyj cieni dla… :smiley:

(Cichytg) #3

jaki masz system bo ja mam xp home edition i niemoge tego znalezc ,pomocy jak usunac tlo z pod napisow bo mam takie niebieskie

dzieki i pozdro

(system) #4

Kliknij prawym KM na ikonę ‘Mój komputer’, wybierz ‘Właściwości’. Następnie przejdź do zakładki ‘Zaawansowane’. W sekcji ‘Wydajność’ kliknij ‘Ustawienia’ i wyszukaj na liście stosownej opcji (Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu, czy jakoś tak).

(nero) #5

A jest taka możliwośc w win98?

(system) #6

W samym Windowsie 98 nie, ale podajrze są programy, które to umożliwiają. Jednak pewności nie mam.

(Cichytg) #7

siemka

ale mi chodzi o zlikwidowanie kolru mam zamiast przezroczysty to niebuieski i nanim sa napisane tytuly folderow a chce to zlikwidowac

bo mnie to denerwuje a niewiem jak czy to sie robi w tym samym miejscu co te cienie??

pozdro

(system) #8

A robiłeś to co napisałem :?: My wiemy o co Ci chodzi… I już Ci napisaliśmy jak trzeba zrobić…

(Cichytg) #9

no i zrobilem tak jak mowisz odznaczylem bo mialem zaznaczone i nadal tak jest

pomocy ja chcem zeby bylo przezroczyste a nie niebieskie czy kolorowe

(kolor niebieski w moim przypadku)

pozdro

(Ks Kamilp Nr 8) #10

Nie wiem czy jest to w Home ale kliknij prawym na pilpit, potem zakladka “pulpit”, dostosuj pulpit, siec web i zobacz bo moze na dole masz zaznaczone “zablokuj elementy pulpitu”. W Xp-eku jak sie to zaznaczy to ikony tez sa “podkolorowane”.

(A K10) #11

mam ten sam problem system win xp pro jak zlikwidować te niebieskie tło pod ikonami pulpitu próbaowałem tego co opisaliście ale nic nie działa

prosze pomóżcie

(system) #12

Czyli co próbowałeś :?:

(A K10) #13

tte wszystkie porady które są ujęte w tym poscie ale nic nie działa zaznaczam Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu a i tak jest niebieskie tło jak je usunąć ???

(system) #14

A to próbowałeś :?:

(A K10) #15

to miałem zaznaczone dzięki pomogło

ikony3ub.th.jpg