Tło napisów

Jak zlikwidować tło napisów pod ikonami na pulpicie?

Kiedyś robiłem to w rejestrze ale zapomniałem.

Pozdrawiam :smiley:

Obeszło się bez rejestru- panel sterowania- zaawansowane-wydajność-

użyj cieni dla… :smiley:

jaki masz system bo ja mam xp home edition i niemoge tego znalezc ,pomocy jak usunac tlo z pod napisow bo mam takie niebieskie

dzieki i pozdro

Kliknij prawym KM na ikonę ‘Mój komputer’, wybierz ‘Właściwości’. Następnie przejdź do zakładki ‘Zaawansowane’. W sekcji ‘Wydajność’ kliknij ‘Ustawienia’ i wyszukaj na liście stosownej opcji (Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu, czy jakoś tak).

A jest taka możliwośc w win98?

W samym Windowsie 98 nie, ale podajrze są programy, które to umożliwiają. Jednak pewności nie mam.

siemka

ale mi chodzi o zlikwidowanie kolru mam zamiast przezroczysty to niebuieski i nanim sa napisane tytuly folderow a chce to zlikwidowac

bo mnie to denerwuje a niewiem jak czy to sie robi w tym samym miejscu co te cienie??

pozdro

A robiłeś to co napisałem :?: My wiemy o co Ci chodzi… I już Ci napisaliśmy jak trzeba zrobić…

no i zrobilem tak jak mowisz odznaczylem bo mialem zaznaczone i nadal tak jest

pomocy ja chcem zeby bylo przezroczyste a nie niebieskie czy kolorowe

(kolor niebieski w moim przypadku)

pozdro

Nie wiem czy jest to w Home ale kliknij prawym na pilpit, potem zakladka “pulpit”, dostosuj pulpit, siec web i zobacz bo moze na dole masz zaznaczone “zablokuj elementy pulpitu”. W Xp-eku jak sie to zaznaczy to ikony tez sa “podkolorowane”.

mam ten sam problem system win xp pro jak zlikwidować te niebieskie tło pod ikonami pulpitu próbaowałem tego co opisaliście ale nic nie działa

prosze pomóżcie

Czyli co próbowałeś :?:

tte wszystkie porady które są ujęte w tym poscie ale nic nie działa zaznaczam Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu a i tak jest niebieskie tło jak je usunąć ???

A to próbowałeś :?:

to miałem zaznaczone dzięki pomogło

ikony3ub.th.jpg