Tło w folderach


(Adamawa13) #1

Pamiętam że za czasów 98/Me można było ustawić tło a nawet tapete w folderach... czy da się tak zrobić w XP? Jeśli tak to jak? 8)


(Cleric Of Lolth) #2

Trochę nie taka odpowiedź jakbyś chciał, ale... Możesz skorzystać z programów od styli XP(np. StyleXP). Nie da się tam dokładnie zmienić koloru czy tła(uzależnionę są od zastosowanego stylu), jednak myślę, że jest to pośrednie rozwiązanie.


(Yacek1964) #3

W systemie operacyjnym Windows XP, producent zrezygnował z opcji Dostosuj folder, która pozwala zmieniać tło w folderach. Jeżeli posiadacie Windows 98/Me/2000 jest sposób aby tę opcję przywrócić.

Z podkatalogu, Windows\system (Windows 98/Me) lub Windows\system32 (Windows 2000) przekopiujcie plik IESHWIZ.EXE do podkatalogu SYSTEM32 na dysku z Windows XP (domyślna ścieżka \Windows\System32).

Następnie przywołaj Edytor Rejestru i przejdź do klucza "HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Shell" i załóż w nim podklucz "Dostosuj". Przyporządkuj pustej dotąd wartości "(Domyślna)" nazwę polecenia, które ma figurować w menu podręcznym (np. Tło Foldera).

Następnie w kluczu "Dostosuj" utwórz kolejny podklucz o nazwie "Command". Wartości "(Domyślna)" tego klucza należy przypisać następujące przywołanie ieshwiz.exe "%1".

Po zakończeniu wyżej opisanych czynności uzyskasz dostęp do nowej opcji " Tło Foldera", która uruchamia Kreatora dostosowywania folderu znanego z poprzednich edycji systemu Windows.

Zródło dopisano:

http://www.idg.pl/porada/55953.html

Proszę obowiązkowo podawać żródło informacji.JNJN

Zbędne posty skasowano.