"Tłumienie zakłóceń" powoduje zakłócenia

witam,

menadżer Realtek HD Audio dysponuje opcją tłumienia zakłóceń, która eliminuje potężny szum podczas nagrywania. Sprawia się całkiem dobrze. Problem jednak jest taki, że podczas odsłuchu głosu (lektorskie nagranie) można wychwycić zniekształcenie głosu przy niższych i głębszych tonach. Dźwięk jakby przechodził przez jakąś tubę czy coś w tym stylu, nie wazne czy to na skype czy tez vt.

Przedtem mialem viste na startym kompie, jakies 3 tyg temu zmienilem pare czesci + format + win 7 x64 i tutaj zaczął się ten problem. Klikałem w opcjach, próbowałem przeróżnych ustawień jednak ciągle jest tak samo. Jeżeli chodzi o sam mikroform tzn sluchawki+ mikrofon (Steelseries 4h) to sprawdzałem dla pewnoci na laptopie i tam jest wszystko git. A więc jeżeli ktos ma jakis pomysł był bym wdzięczny za podanie go.

Czytałem juz pare postów na forach lecz mniej wiecej wszedzie chodzilo o to zeby pozbyc sie tego szumu a ja mam troche inny problem.

coolsamurai ,

jak możesz i pamiętasz jakie były, zainstaluj te sterowniki do visty co miałeś poprzednio(powinny działać), a jak nie to najnowsze ze strony producenta płyty glownej

Zmieniałem również płytkę główną na Asus P7H55D-M EVO, mozliwe ze byl to zly wybor ? i plytka jest przyczyna ? albo mozliwe ze jest zle podlaczona ?

na stronie asusa jest wersja: Version 6.0.1.6037/5.10.0.60 sprawdź czy masz tą samą