Tną się gry, a użycie procesora jest 100 %

Witam, mam taki problem, że gry takie jak np. Need For Speed Undergrand 2 lub GTA San Andreas tną mi się a użycie procesora jest 100 % :frowning:

Próbowałem już paru rzeczy: wyczyściłem cały komputer dokładnie, skanowałem różnymi anty wirusami, temperatura procesora jest dobra.

Komputer : Windows XP SP 2

Intel Celeron CPU 2.60GHz

1,25 GB RAM

Karta Graficzna: Radeon 9200 128 MB 64 BIT (sterowniki z 2006 roku)

Proszę o jakieś rady :slight_smile: Dzięki

Całą moc procesora zabierają procesy typowo od gier czy jakieś inne??

Wyczyść komputer odkurzaczem

Od jakiego czasu się to robi? Prędzej wszystko było dobrze i chodziło na tym sprzęcie ?

Jaki to proces zżera tyle procesora?

Za słaba karta graficzna :frowning:

http://www.e-nfs.eu/underground-2-wymag … na-17.html

http://www.gta-sanandreas.info/wymagania-sprzetowe/

Sprawdź jeszcze instalację najnowszego DirectX

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX

oraz wymianę sterowników do karty graficznej na ATI Radeon Omega Drivers 3.8.252

Tematy :

pomocy-radeon-9200-sterowniki-nic-nie-daja-t335016.html

gra-nie-dziala-catalyst-t242894.html?hilit=ATI%20Radeon%209200%20SE

Nie no nawet głupia tibia która ma bardzo małe wymagania zżera mi najpierw 10 % a po 30 minutach 90 % i to raczej nic nie jest związane z temperaturą…

Dodane 17.12.2009 (Cz) 14:03

Może jednak ktoś zna odpowiedz na mój “problem” ?

Ja znam odpowiedź na Twój problem.

Nie rozmawiaj sam ze sobą na forum tylko pisz co robiłeś/sprawdziłeś.

W pierwszym podanym temacie pomogła zmiana sterowników które poleciłem.

Mało tego ta sama karta graficzna i ta sama gra.

Z czym masz jeszcze problem - chyba jedynie z czytaniem :?:

Ja również mam problem z czytaniem ponieważ jestem już dziadkiem a okulary będę mieć dopiero za pół roku :frowning:

Ale mam problem zainstalowałem te Twoje sterowniki do karty graficznej i wyłącza mi się komputer jak przejdę kawałeczek w tibi :frowning:

przed graniem wyłącz procesy która najbardziej zjadaja użycie procesora

Pozdrawiam

Nic mi nie zjada tylko jak włączam grę to jest 100 % zużycia …

Może jakiś program albo szkodnik dokonał jakiś zmian w systemie, które utrudniają życie nawet po jego usunięciu. Spróbuj skorzystać z opcji przywracania systemu.

Pozdrawiam

Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym przywruceniem systemu.

Kliknij w menu start pomoc i wpisz w pole wyszukiwania kreator przywracania systemu. W wynikach pojawi się odnośnik do kreatora. Kliknij go i postępuj zgodnie ze wskazówkami

A zapytam tak czy wcześniej grałeś na tym sprzęcie w te gry,jakiego masz antywirusa.Wrzuć logi z HijackThis

hijackthis-rsit-otl-dds-inne-instrukcja-t36654.html

Tak grałem ale zabardzo nie zwracałem uwagi na to ale wydaje mi się że od początku tak się dzieje ale nie jestem pewny …

Zadna za slaba karta graficzna,mam 512mb i tez czasami tak mi sie zrobi,tez nie wiem od czego,nie robi sie czesto ale sie robi radeon 2600xt ice q crossfire hd,512mb