Tnąca Muzyka po nagraniu na CD :/

Witam. Mam problem z tnąca się muzyką po wypaleniu na płytce. Gdy odtwarzam dany utwór na komputerze przed nagraniem idzie gładko, nie tnie się, ale po wypaleniu i puszczeniu na kompie lub wieży tnie się okropnie :expressionless: Próbowałem już zmieniać formaty plików i nagrywać przez inne programy niż nero ale nic nie pomaga :expressionless: Nagrywarka to: LG GSA-4163B

Masz albo lypna nagrywarę, albo na lipnych płytach nagrywasz lub też nagrywasz za szybko(najlepiej x8 dla CD).

Nagrywałem już na soniakach, verbatimach, philipsah, z najmniejszą predkością (4x)i dalej to samo :expressionless: Mam ją już 2 lata i dopiero to sie dzieje :expressionless:

ja też tak kiedyś miałem ,okazało się że lipne płytki,jak zmieniłem to było ok! :slight_smile:

Mi to wygląda na winę burner’a.

Może aktualizacja BIOS’u pomoże??

prawdopodobnie nagrywarka jest uszkodzona :frowning:

Możesz ewentualnie zrobić update firmware nagrywarki, na pewno nie zaszkodzi

tu masz tutorial na ten temat:

viewtopic.php?f=7&t=224723

jeśli to nie pomoże to jesli masz ją jeszcze na gwarancji to zanieś do serwisu, a jeśli nie to chyba będziesz musiał kupić nowy napęd :slight_smile:

np.

80zł za Pioneer 215D

Ile lat ma ta nagrywarka?Bo chyba kończy się jej żywot…

No niestety akurat tydzień po upływie gwarancji sprzęt cyrki zaczął robić :smiley:

Nagrywarka ma ok. 3 lata

Espguitars ,

no to wtedy jedyna nadzieja w updacie firmware

tu masz tutek jak to zrobić:

viewtopic.php?f=7&t=224723

jeśli nie pomoże, no to nagrywarka jest definitywnie uszkodzona i możesz ją wyrzucić :slight_smile:

Ok zajmę się tym jutro. Pzdr. :smiley:

gruchacz , może tylko laser poszedł, więc może nie jest do wyrzucenia.

an allegro.pl ta jego nagrywarka stoi po 20zł, więc uważasz że warto kupić laser do niej(jeśli w ogóle jest dostępny, a jeśli tak to będzie kosztował więcej niż sama nagrywarka) + wymienić stary i włożyć nowy, przy czym to nie jest pewne że będzie działała?

ja sądzę że jeśli nie pomoże update firmware to nagrywarka jest do śmietnika, bo nie opłaca się zmieniać lasera itp. bo to wyjdzie drożej niż nowy napęd :slight_smile:

PS. Nie sądzę aby dał radę wymienić laser samemu a w serwisie wezmą za to dodatkową kasę :slight_smile:

Wgranie Firmware wykonam jutro, gdyż mieszkam na Dolnym śląsku i co chwile wyłączają mi prąd :expressionless:

a jeśli bym teraz ściągnął firmware to:

Nowy BIOS (ver. A105), czy aktualizacja BIOS’u?

lghw3.jpg