"tnące się" filmy z napędu dvd

mam problem z odtwarzaniem plików video bezpośrednio z nagrywarki dvd. Na początku po zakupie laptopa wszystko działało, teraz “tną się” filmy i teledyski - trzeszczący dźwięk i przeskakujący obraz we wszystkich sprawdzonych przeze mnie odtwarzaczach i na różnych pakietach kodeków. Problem występuje tylko przy odtwarzaniu bezpośrednio z dvd, z dysku wszystko jest OK. Nie pomogło włączenie trybu DMA, powyrzucanie zbędnych odtwarzaczy i kodeków, odłączanie internetu… Czy konieczny będzie format ?

Może po prostu DVD zaczyna Ci padać… :mrgreen:

caly zestaw ma 3 tygodnie, 512 ram, 1.73 Ghz dwurdzeniowy, grafika 128mb - to już w miarę wydajne powinno być… :roll:

może laser się zabrudził przeczyść napęd albo specjalną płytką albo ręcznie(ręcznie jest dokładniej)

To zapodaj jeszcze Force ASPI

Jak instalować w pliku czytaj!.

dzięki, czyszczenie nic nie dało, zainstalowałem te sterowniki ale dalej filmy trzeszczą jak stary winyl :frowning:

bardzo mozliwe ze plyta porysowana i dlatego ja meczy w napedzie i tak skacze (jak naped ja rozpedza, zwalnia i tak co chwile to znaczy ze jest rysnieta gdzies)

sprawdz jescze czy w media player classic sie tnie:

http://downloads.sourceforge.net/gulive … g_mirror=0

CTRL+D otwiera dvd

Zobacz na innych płytkach ale z tego co mówisz to wina nagrywarki. Jak masz kodeki i inne płytki nie będa działac to zgłoś to do serwisu.

Dzięki wszystkim,

jednak raczej będzie konieczny serwis. Efekt podobny do braku ramu występuje także w media player classic, na wszystkich płytach. W sobotę jeszcze popatrzy znachor :lol: Jak nic nie pomoże to reklamacja :roll:

Złączono Posta : 01.04.2007 (Nie) 20:56

doszedłem: tryb DMA był włączony, ale w Urządzeniu Głównym bieżący tryb transferu dalej pozostawał PIO, okienko bylo nieaktywne, zmienić się nie dało.

Wystarczyło odinstalować sterowniki Podstawowego Kanału IDE, przy ponownym uruchomieniu system załadował je sobie poprawnie i nareszcie wszystko działa jak należy :lol:

Zamiast PIO jest teraz Ultra DMA tryb 2 :rotfl2:

Pozdrawiam - ZP