Tnący się dźwięk + Vista

Witam,

Posiadam nowego laptopa HP 6735s z systemem Vista Home Basic, karta dźwiękowa to Sound Max, mój problem to : “tnący się dźwięk” ok 2-3 sekundy potem wszystko wraca do normy i tak co jakiś czas ;/ !@#$!?

Nie mam pojęcia co jest przyczyną i jak się tego pozbyc. Występuje na świeżo zainstalowanym systemie z recovery HP automatycznie wgrywa najnowsze sterowniki… Podczas odtwarzania dźwięku w systemie, radiu internetowym, mp3, filmie… “tnie” i “tnie” (brak zainstalowanych dodatkowych kodeków)

zainstaluj : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 2008.09.08

a jak to nie pomoże to spr w jakim prybie pracuje ci procesor nie wiem jak jest w viscie ale w wnindows xp jets tak :

prawym klawiszem na ikone mój komputer

potem właściwości

potem zakładka sprzęt

potem zakładka menedzer urządzeń

potem zakładka kontrolery IDE ATA/ATAPI

tam znajdź : podstawowy kanał IDE

jak znajdziesz to prawym klawiszem myszy kliknij i daj właściwości

w zakładce ustawienia zaawansowane wszędzie ma być na tryb DMA (może być napisane DMA jeśli dostępne - to też to daj)

wracasz do menedzera urządzeń i klikasz w pozycje moicniczy kanał IDE i wchodzisz na właściwości

potem na zakładke ustawienia zaawansowane i tak :

URZĄDZENIE GŁÓWNE : DMA jeśli dostępne lub samo DMA

URZĄDZENIE PODRZĘDNE tylko PIO

POWODZENIA ŻYCZE :slight_smile:

Niestety nic nie pomogło, kodeki kodekami… DMA było włączone jednak Vista to nie XP i jest strasznie kapryśna.

Próbowałem też

  • obniżyc jakośc dźwięku w ustawieniach karty, ale to też nic nie pomaga

  • odinstalowac / zainstalowac sterowniki od karty muzycznej

  • sterowniki są nowe…

  • system nowy…

  • znalazłem też coś o poprawce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (ale vista ma ją już zaimplementowaną)

kiedy się tak dzieje to sprawdź czy przypadkiem nie jest odpalony proces TrustedInstaller.exe :))

Niestety nic przy oglądaniu filmów na youtube dźwięk szarpie, przy jakiejkolwiek grze też…

Nie mam siły a szlak mnie trafia bo to nowy sprzęt !!

Rozwiązanie: Bezprzewodowa karta sieciowa tworzyła jakieś sprzężeni z kartą dźwiękową - po zainstalowaniu nowszych sterowników problemu brak.

Pozdrawiam

Jeśli mogę wiedzieć, jaka to wewrsja sterownikow i skąd ją wziąć? Bo ta ze strony hp 4.170.77.3 jaką mam nie pomaga, masz coś nowszego? proszę o pomoc!!

Również mam identyczny problem. Też prosiłbym o które dokładnie sterowniki chodzi :slight_smile:

A ja myślałem, że tylko u mnie występuje taka anomalia. :slight_smile:

http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showtopic=14644

Zainstalujcie: v5.10.38.14 driver

Pozdrawiam.

Ha! Śmiga! Dzięki wielkie!!

witam mam taki problem z hp 2140 mini na viscie basic trzeszcy dzwiekiem mam ps2 wszystkie aktualizacje nawet zainstalowalem ten wasz sterownik wyzej ale dalej tak robi co zrobic mam karte express creativa podlaonczona mam najnowsze sterowniki do niej zainstalowane

Dodane 22.11.2009 (N) 21:18

na systemowym dzwieku tez trzeszczy od poczatku od nowosci mialem ten problem czasami sie naprawialo na jakis czas samo cos zwalnia klatki przy pracy komputera sam niewiem