,,To nie jest żart" - czyżby?

Często w internecie (oczywiście nie na wyrafinowanych stronach akich jak Dobreprogramy.pl czy też komuterświat.pl lub wojsko-polskie.pl) pojawiają się uprzykrzające życie internauty bannery, których kolor jest często krzykliwy (np. jaskrawy zielony) dlatego bardzo ściągają wzrok. Zawierają one informacje przykładowo:

To nie jest żart!

jesteś osobą numer xxxxxxxxx która zobaczyła ten szczęściwy banner.

kliknij tu aby odebrać nagrodę.

Kiedy klika się na button przeglądarka przenosi nas nas na stronę-pułapkę która w plikach cookies wysyła trojany oraz szpiegi, ale to już pewnie wiecie.

Tu pytanie kiedy ja wchodzę na jakąś stronę i widzę taki banner odrazu z niej wychodzę bo wiem że jest ona amatorska i zrobiona tylko po to żeby czerpać z niej pieniądze (ich niedoczekanie) i myślę że większość z nas tak robi. Więc dlaczego webmasterzy je zamieszczają, po co? Czy na tym tak wiele się zarabia? Istnieją teraz dużo lepsze, prostsze i bardziej dochodowe sposoby zarobienia w internecie i wcale nie trzeba szpecić strony takimi obleśnymi banerami.

Pozdro Honker .

Tych banerów nie da sie zablokować wtyczką Adblock do FF, chyba, ze ktoś już znalazł na to sposób, bo mnie też to drażni (szczególnie, gdy wchodzę na imageshack.us)

Właśnie, nie wiem jak można w tej chwili żyć bez AdBlocka. Na niektórych stronach ilość i jakość reklam przekroczyła wszelkie granice.

PS. Ja ich nie widzę. Polecam subskrypcję filtrów EasyList + EasyElement.

Adblock Plus + Filterset.G + Flashblock i niczego więcej nie potrzeba :wink:

A ja nie mam FireFoxa i żyję… bo radzę sobie w inny sposób. Korzystam z Opery i z jej funkcji blokowania wybranej zawartości strony. Dodatkowo można skorzystać w Operze ze skryptu Javy o nazwie bodajże “delete it permanently” (czyli usuń to na zawsze). Jednak ja wybrałem jeszcze inne rozwiązanie. Zainstalowałem program AdBlock (kiedyś był w niezbędniku komputer świata i tylko i wyłącznie dla tego programu kupiłem tą gazetkę). Blokuje reklamy ze wszystkich programów (Firefox, Opera, IE, Kaaza, WinAMP, …)

A co do twojego pytania, to za reklamy w formie bannera można naprawdę sporo zarobić. Weź pod uwagę, że większość darmowych serwerów się właśnie tylko i wyłącznie z tego utrzymuje.

Chyba AdMuncher. Słyszałem, że czasem ten program sprawia problemy.

da się.

Ja również, Flashblock + EasyList +

robi swoje :slight_smile:

olcia9393 , doinstaluj sobie Adblock Plus Element Hiding Helper :stuck_out_tongue:

Tak? a ile takie rekalamy ważą ? a i jeszcze czy jak zainstaluje tego Adblock to przyspieszy mi to ładowanie stron przy moim łączu(Orange Free ED77 2kB/s do terminu rozliczeniowego, potem jest już 22kB/s ) ?

Polecam wszystkiem AdMunchera, obsługuje IE, Liska etc. Bardzo miły progs :slight_smile:

Kaspersky Internet Security również blokuje większość tych uporczywych reklam. I widać że skutecznie, bo ja nigdy na nie nie trafiam :wink:

i z tematu o

A ja mam NoScript i nie mam żadnych problemów z reklamami.

Polecam , świetna wtyczka.

Nie wtyczka, tylko rozszerzenie! I NoScript wcale nie jest taki wspaniały, bo o skrypty oparte są także inne, przydatne elementy stron. A on blokuje wszystko, albo nic.

Na mnie także strony z takimi banerami robią złe wrażenie i unikam ich jak ognia.I też sie dziwie po co ich administratorzy zgadzają się na ich zamieszczanie.Na stornie z czymś takim zwyczajnie czuje się zagrożony,strach obrazka otworzyć by nie zawirusować kompa.Bo właścicielowi witryny nie zależy na moim bezpieczeństwie.A myślałem ,że tylko ja zwróciłem na to uwagę.Pozdrawiam! !!

Fakt. Czeski błąd. Miałem na myśli AdMuncher’a. A co do problemów - raz na jakieś milion ma jakiś problem i rozpoznaje dobrą zawartość strony jako reklamę, ale od czego jest opcja dodawania wyjątków?