,,To nie jest żart" - czyżby?

(Honker9) #1

Często w internecie (oczywiście nie na wyrafinowanych stronach akich jak Dobreprogramy.pl czy też komuterświat.pl lub wojsko-polskie.pl) pojawiają się uprzykrzające życie internauty bannery, których kolor jest często krzykliwy (np. jaskrawy zielony) dlatego bardzo ściągają wzrok. Zawierają one informacje przykładowo:

To nie jest żart!

jesteś osobą numer xxxxxxxxx która zobaczyła ten szczęściwy banner.

kliknij tu aby odebrać nagrodę.

Kiedy klika się na button przeglądarka przenosi nas nas na stronę-pułapkę która w plikach cookies wysyła trojany oraz szpiegi, ale to już pewnie wiecie.

Tu pytanie kiedy ja wchodzę na jakąś stronę i widzę taki banner odrazu z niej wychodzę bo wiem że jest ona amatorska i zrobiona tylko po to żeby czerpać z niej pieniądze (ich niedoczekanie) i myślę że większość z nas tak robi. Więc dlaczego webmasterzy je zamieszczają, po co? Czy na tym tak wiele się zarabia? Istnieją teraz dużo lepsze, prostsze i bardziej dochodowe sposoby zarobienia w internecie i wcale nie trzeba szpecić strony takimi obleśnymi banerami.

Pozdro Honker .

(Olixxx94) #2

Tych banerów nie da sie zablokować wtyczką Adblock do FF, chyba, ze ktoś już znalazł na to sposób, bo mnie też to drażni (szczególnie, gdy wchodzę na imageshack.us)

(VPN) #3

Właśnie, nie wiem jak można w tej chwili żyć bez AdBlocka. Na niektórych stronach ilość i jakość reklam przekroczyła wszelkie granice.

PS. Ja ich nie widzę. Polecam subskrypcję filtrów EasyList + EasyElement.

(Kolmar) #4

Adblock Plus + Filterset.G + Flashblock i niczego więcej nie potrzeba :wink:

(kamil_w) #5

A ja nie mam FireFoxa i żyję… bo radzę sobie w inny sposób. Korzystam z Opery i z jej funkcji blokowania wybranej zawartości strony. Dodatkowo można skorzystać w Operze ze skryptu Javy o nazwie bodajże “delete it permanently” (czyli usuń to na zawsze). Jednak ja wybrałem jeszcze inne rozwiązanie. Zainstalowałem program AdBlock (kiedyś był w niezbędniku komputer świata i tylko i wyłącznie dla tego programu kupiłem tą gazetkę). Blokuje reklamy ze wszystkich programów (Firefox, Opera, IE, Kaaza, WinAMP, …)

A co do twojego pytania, to za reklamy w formie bannera można naprawdę sporo zarobić. Weź pod uwagę, że większość darmowych serwerów się właśnie tylko i wyłącznie z tego utrzymuje.

(VPN) #6

Chyba AdMuncher. Słyszałem, że czasem ten program sprawia problemy.

(matio) #7

da się.

Ja również, Flashblock + EasyList +

robi swoje :slight_smile:

(Vanshei) #8

olcia9393 , doinstaluj sobie Adblock Plus Element Hiding Helper :stuck_out_tongue:

(Feelek3) #9

Tak? a ile takie rekalamy ważą ? a i jeszcze czy jak zainstaluje tego Adblock to przyspieszy mi to ładowanie stron przy moim łączu(Orange Free ED77 2kB/s do terminu rozliczeniowego, potem jest już 22kB/s ) ?

(Lukaszxp) #10

Polecam wszystkiem AdMunchera, obsługuje IE, Liska etc. Bardzo miły progs :slight_smile:

(pakeroso) #11

Kaspersky Internet Security również blokuje większość tych uporczywych reklam. I widać że skutecznie, bo ja nigdy na nie nie trafiam :wink:

(qasx) #12

i z tematu o

(NUKEM) #13

A ja mam NoScript i nie mam żadnych problemów z reklamami.

Polecam , świetna wtyczka.

(VPN) #14

Nie wtyczka, tylko rozszerzenie! I NoScript wcale nie jest taki wspaniały, bo o skrypty oparte są także inne, przydatne elementy stron. A on blokuje wszystko, albo nic.

(Wiesiek373) #15

Na mnie także strony z takimi banerami robią złe wrażenie i unikam ich jak ognia.I też sie dziwie po co ich administratorzy zgadzają się na ich zamieszczanie.Na stornie z czymś takim zwyczajnie czuje się zagrożony,strach obrazka otworzyć by nie zawirusować kompa.Bo właścicielowi witryny nie zależy na moim bezpieczeństwie.A myślałem ,że tylko ja zwróciłem na to uwagę.Pozdrawiam! !!

(kamil_w) #16

Fakt. Czeski błąd. Miałem na myśli AdMuncher’a. A co do problemów - raz na jakieś milion ma jakiś problem i rozpoznaje dobrą zawartość strony jako reklamę, ale od czego jest opcja dodawania wyjątków?