"To urządzenie może działać szybciej" problem z usb 2.0


(system) #1

Witam, mam problem y portem USB. Gdy podłączam kamere przez kabel usb pojawia mi sie błąd chmurka na dolu w rogu ekranu "To urządzenie może działać szybciej". Szukalem juz na forum, ale nikt nie dawał konkretnej odpowiedzi... Podłaczam do kazdego portu, a mam ich 3, ciagle taki sam błąd. Mam win xp i SP2 wiec dlaczego taki problem? prosze o porady... z góry dziekuje


(Grzegorz Ch) #2

słuchaj, a masz na w ogóle potry USB w wersji 2.0, może masz wyłącznie 1.1?

jeśli masz port w wersji 2.0. to inne urządzenia obsługujące wersję 2.0 USB, pracują poprawnie??


(kamil_w) #3

Masz taki problem, bo to nie zależy od systemu ale od twojego kontrolera USB (podejrzewam, że wbudowanego w płytę główną). Masz USB w wersji 1.0 albo 1.1. Chcesz mieść USB 2.0? Kup sobie kontroler USB 2.0 na PCI (tak jak karta graficzna czy dźwiękowa). Nie jest drogi. Spójrz tutaj: http://www.komputronik.pl/Kontrolery/US ... ,kat,3221/


(system) #4

a jak sprawdzic czy mam wersje 2.0? pendrive i mp3 mi działają normalnie... aparat tak samo.


(witek-pl) #5

Zobacz w menadżerze urządzeń jakie masz poinstalowane stery (obok innych sterów, powinien być dodatkowy do USB 2.0). Zobacz manual lub sprawdź na stronie producenta jakiego standardu USB oferuje twoja płyta główna. Windows XP nie instaluje sterowników do USB 2.0, te trzeba ściągnąć sobie/przekopiować z płytki do mobo i uaktualnić sterownik/zainstalować.


(JNJN) #6

Więc ma stery do USB 2.0 i na nich pracuj.


(witek-pl) #7

Co z tego że z SP2? Ja też mam i niestety muszę uaktualniać ręcznie stery do USB 2.0 bo na tych Windowsowych pracują jako USB 1.1. OCZYwiście muszę aktualizować ręcznie z zaciągniętych sterowników bo na płytce z Windą takowe się nie znajdują.


(system) #8

nigdzie nie moge znaleźć

moja płyta:

http://eu.shuttle.com/archive/en/ak12.htm

http://www.motherboard.cz/mb/shuttle/AK12.htm


(JNJN) #9

To masz wyjątkową płytę i producent udostępnia stery dla XP z SP2 ( albo masz problem po instalacji XP - brak zainstalowanych sterowników do USB2.0), 99 % płyt bardzo dobrze pracuje na sterach z SP2.


(system) #10

nigdzie nie moge znaleźć

moja płyta:

http://eu.shuttle.com/archive/en/ak12.htm

http://www.motherboard.cz/mb/shuttle/AK12.htm