Tok- cirrhatus - jak się pozbyć tego wirusa?

(77isabelle77) #1

Witam,otóż koleżanka ma problem- ma zainfekowany komputer tok- cirrhatus - nie ma zainstalowanego żadnego antywirusa, combofixa,ani skanera jak można usunąć tego trojana? komputer się resetuje gdy próbuje pobrać jakikolwiek plik z internetu,nie ma też możliwości ustawienia widoku wszystkich ukrytych folderów.

(deFco247) #2

Pobierz Combofix u siebie i zapisz na pendrive pod zmienioną nazwą z rozszerzeniem .com.

Na wszelki wypadek uprzednio zabezpiecz się za pomocą [Flash Disinfector](http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/8-kolekcja-narzedzi-usuwajacych/page p 59).

Pendrive przenieś na zainfekowany komputer i tam spróbuj uruchomić, podaj raport jeśli się uda.

(77isabelle77) #3

dziękuję za podpowiedź

(deFco247) #4

Jakie dziękuję? Jeśli użyłeś Combofix, to koniecznie pokaż co to on za log wyprodukował.

(77isabelle77) #5

zaniosła do naprawy,bała się robić cokolwiek ,ajjjj,no coments ,próbowałam SmitfrauFix zastosować jeszcze ,owszem wypakował się ale przy próbie odpalenia programu reset reset reset ....

-- Dodane 19.06.2010 (So) 18:48 --

w naprawie nie przyjęli,dziewczyna mieszka we Wrocku ja w Białym,osoba,która zainfekowała komputer nie chce jej pomóc,nie ma tam nikogo znajomego .Udało się jedynie zrobić loga z gmera praktycznie niezdatnego ,podałam jej zipem otl może odpali ,na razie udało się jej otworzyć z zipa anty malwara potem podam loga z otl jak się jej uda utworzyć, jak na razie ma wykryte 64 wirusy skanowanie w toku.

-- Dodane 19.06.2010 (So) 18:50 --

64 worm brontok

-- Dodane 19.06.2010 (So) 19:30 --

no działa,usunięte brontoki:D i ten cirrhatus