Toksyczny zapach z komputera

Dzisiaj włączyłem komputer i poszedłem zjeść śniadanie, gdy wróciłem zastał mnie dziwny zapach, był intensywny i szybko wydobył się z mojego pokoju. Pierwsze skojarzenie to rtęć, ale ja u siebie nie mam nawet tremometru, a więc komputer. Wyłączyłem go i przewietrzyłem mieszkanie. Później zdjąłem obudowę, a tam dało się wyczuć już tylko delikatny zapaszek, ale nie wiem z czego dokładnie. Pierwotnie był mocno gryzący, wyraźnie toksyczny, tak jak pisałem, skojarzył mi się z rtęcią. O dziwo gdy na początku powąchałem komputer, zapach nie przybrał na intensywności. Tak czy inaczej - co robić? :smiley:

Cześć

Sprawdź czy na podzespołach nie masz przypaleń etc. Komputer pracuje poprawnie?

Komputer działał przy tym smrodzie? Duże prawdopodobieństwo, że pali Ci się zadilacz. Dymiło się?

Obstawiam spalony zasilacz. Jakiej marki masz zasilacz?

Podaj jaki masz komputer podzespoły i przedewszystkim jak wyzej marke zasilacza i jego moc.

Nie widzę nic takiego. Komputer działał jak gdyby nigdy nic.

Nic, tylko zapach.

IBOX/400W.

Chciałbym też zaznaczyć, że właśnie zasilacz powąchałem jako pierwszy (jeszcze przed zdjęciem obudowy) i nie było w jego zapachu nic dziwnego. Teraz już gdy komputer jest częściowo rozebrany i nachylam się nad nim, czuć ten zapaszek, ale mam problem ze zlokalizowaniem jego źródła.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Zasilacz powinieneś wymienić jak najszybciej. Proponuję tutaj XFX Core 450W - zostanie zapas a marka jest.

IBOX/400W.

Zmień zasilacz !!

Jeśli nie zasilacz to zapach pochodzi prawdopodobnie z procesora lub z płyty głównej.

Ponawiam prośbe o podanie informacji o podzespołach tzn procesor mobo itd.

Ok, zasilacz wymienię.

Płyta głowna: MSI K9VGM (MS-7253). Nie pamiętam dokładnie jaki procek jest na tamtym kompie, musiałbym go włączyć i sprawdzić :smiley:

Trochę drogi ten pieron. Przydałoby się coś tańszego. Druga sprawa, że mam go ładnych kilka lat i nigdy nic się z nim nie działo, teraz też raczej nie jest to jego wina, inaczej śmierdziało by od niego na kilometr.

Chociaż jak się tak teraz w niego wwąchuje, to można odnieść wrażenie, że zapach dochodzi z jego środka. Trudno jednoznacznie stwierdzić. Każdy podzespół zdaje się pachnieć tym samym. Po prostu zapach rozszedł się po wszystkim. I’m confused.

Proponuję markowy zasilacz OCZ CoreXStream Series 500W ATX Non-Modular (OCZ-CXS500W-EU) z dwoma liniami +12V / 25A / 20A - łączna moc tych linii 444W.

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-core … eu-463853/