Toksyczny zapach z komputera


(Orrik) #1

Dzisiaj włączyłem komputer i poszedłem zjeść śniadanie, gdy wróciłem zastał mnie dziwny zapach, był intensywny i szybko wydobył się z mojego pokoju. Pierwsze skojarzenie to rtęć, ale ja u siebie nie mam nawet tremometru, a więc komputer. Wyłączyłem go i przewietrzyłem mieszkanie. Później zdjąłem obudowę, a tam dało się wyczuć już tylko delikatny zapaszek, ale nie wiem z czego dokładnie. Pierwotnie był mocno gryzący, wyraźnie toksyczny, tak jak pisałem, skojarzył mi się z rtęcią. O dziwo gdy na początku powąchałem komputer, zapach nie przybrał na intensywności. Tak czy inaczej - co robić? :smiley:


(rgabrysiak) #2

Cześć

Sprawdź czy na podzespołach nie masz przypaleń etc. Komputer pracuje poprawnie?


(Lewanxd) #3

Komputer działał przy tym smrodzie? Duże prawdopodobieństwo, że pali Ci się zadilacz. Dymiło się?


(Zajkosz) #4

Obstawiam spalony zasilacz. Jakiej marki masz zasilacz?


(Adrianixy16) #5

Podaj jaki masz komputer podzespoły i przedewszystkim jak wyzej marke zasilacza i jego moc.


(Orrik) #6

Nie widzę nic takiego. Komputer działał jak gdyby nigdy nic.

Nic, tylko zapach.

IBOX/400W.

Chciałbym też zaznaczyć, że właśnie zasilacz powąchałem jako pierwszy (jeszcze przed zdjęciem obudowy) i nie było w jego zapachu nic dziwnego. Teraz już gdy komputer jest częściowo rozebrany i nachylam się nad nim, czuć ten zapaszek, ale mam problem ze zlokalizowaniem jego źródła.


(Lewanxd) #7

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Zasilacz powinieneś wymienić jak najszybciej. Proponuję tutaj XFX Core 450W - zostanie zapas a marka jest.


(Zajkosz) #8

IBOX/400W.

Zmień zasilacz !!

Jeśli nie zasilacz to zapach pochodzi prawdopodobnie z procesora lub z płyty głównej.


(Adrianixy16) #9

Ponawiam prośbe o podanie informacji o podzespołach tzn procesor mobo itd.


(Orrik) #10

Ok, zasilacz wymienię.

Płyta głowna: MSI K9VGM (MS-7253). Nie pamiętam dokładnie jaki procek jest na tamtym kompie, musiałbym go włączyć i sprawdzić :smiley:

Trochę drogi ten pieron. Przydałoby się coś tańszego. Druga sprawa, że mam go ładnych kilka lat i nigdy nic się z nim nie działo, teraz też raczej nie jest to jego wina, inaczej śmierdziało by od niego na kilometr.

Chociaż jak się tak teraz w niego wwąchuje, to można odnieść wrażenie, że zapach dochodzi z jego środka. Trudno jednoznacznie stwierdzić. Każdy podzespół zdaje się pachnieć tym samym. Po prostu zapach rozszedł się po wszystkim. I’m confused.


(Ja$) #11

Proponuję markowy zasilacz OCZ CoreXStream Series 500W ATX Non-Modular (OCZ-CXS500W-EU) z dwoma liniami +12V / 25A / 20A - łączna moc tych linii 444W.

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-core … eu-463853/