Tolerancja napięcia na procku

Witam. Nowy jestem i od razu z pytaniem. Wiadomo procesor niby ma zasilanie 1,200V w jakim porzedziale tolerancji moze sie ono wachać 2% a moze 5% ???

może i 10% - nic mu nie będzie :slight_smile:

a jaki to procesor?

Pentium D seri 900

no ale jakie wartości przyjmuje się za graniczne. AIDą lukam sobie na napięcie i wacha się od 1,16V-1,22V

W normie.

W normie ??? No właśnie jaka jest ta norma ??. Jaka tolerancja.

I prośba od razu do kolegów . Zerknijcie jak to U Was wygląda jak te napięcie się wacha w jakim przedziale wartości.

Z góry Dziękuję !!

Powiedzmy około 5%. Tylko trzeba brac pod uwagę że czujniki na płycie też bardzo lubią kłamac. :wink: Masz minimalny spadek np. 0,02V a pokazuje Ci że spadło jeszcze raz tyle. Wiem bo sam wielokrotnie badałem napięcia dobrym miernikiem i wynik by okej a program typu Everest pokazywał co innego.

Powiedzmy to trochę zamalo . Szczerze mowiąc uważam ,zę wachania na zasilani proca o odchyłce 5% to bardzo dużo. Przecież od tego zawiechy moze dostać.

Chodzi mi o konkretne wartości jakie zakłada producent . Może ktoś dysponuje takimi danymi ??

Podejrzewam ,ż emi zasilacz malo stabilnie pracuje choc to 400 Watowy zasilaczyk Cheefteca a komputer pusty , żadnych dodatkowych urządzen nie ciągnie.

czyli różnica która Cię tak bardzo przeraża to : 0,02 V i 0,03 V - daj sbie spokój - błąd miernika ma prawo być wyższy :slight_smile:

Każdy egzemplarz będzie miał inne napięcia graniczne , jedne wytrzymią więcej inne mniej , a w zasadzie programy pod systemem i w biosie też bardzo często pokazują złe wskazania, np. mój p4 powinien pracować na napięciu 1,375 i tak jest ustawione w biosie , a programy pod systemem pokazują że pracuje na 1.200 do 1,300 , równie stabilnie pracuje kiedy w biosie ustawie go na 1,287 wtedy temeperatura pracy spada około 5 stopni i równie dobrze działa na napięciu 1,600 tyle że tu temperatura zwrasta o prawie 20 stopni.

Mnie everest pokazuje napięcie 12v że jest 11.70 a dobry miernik pokazał 11,92V. Najlepsza jest AIDA32 :smiley: bo pokazuje że procek ma 1c. a Everest że 34. :smiley: Więc te wyniki z programów to czasami można sobie wsadzić. :?

Poprawka - zawsze :wink:

Kurde nikt nie wie jaka jest nominalna tolerancja napięcia na procesorze ??

W przybliżeniu to koledzy podali jaka będzie w normie.