-


(Ngtiynvsei) #1

-


(Johny) #2

C i częściej C++,nie tylko do gier ale i programów,dodatkiem są oczywiście biblioteki DirectX,VCL i OpenGL,grą napisaną w C++ jest np. Heretic II,programem Filezilla,sam Windows jest w większości pisany w C,C++


(Del15piero) #3

Cytuje Komputer Świat GRY 10/2002.

'Język programowania to zbór komend, za pomocą których tworzy sie program komputerowy. Do pisania gier najczęściej stosuje sie C++. Jest on prosty i wydajny.Programy pisane w nim mają budowe modułową-podzielone są na części. Dzieki temu nad poszczególnymi fragmentami gry pracują oddzielne zespoły twórców. 


Stworzenie rozbudowanej gry bezpośrednio w C++ byłoby żmudnym zadaniem dlatego programiści usprawniają sobie prace pisząc w C++ specjalne programy, które umożliwiają szybkie i wygodne edytowanie dźwięku, grafiki czy postaci. 


Gotowy program napisany w C++ jest kompilowany czyli przetwarzany do postaci kodu maszynowego - ciągu prostych instrukcji zrozumiałych dla procesowa peceta "

(Pixxel Man) #4

Można użyć chyba dowolnego języka który będzie uźywał bibliotek DirextX które są najczęściej stosowane, ale jak to już napisali moi poprzednicy najczęściej używa się tu c++.