010101011

(Wilk Olak Aw) #1

czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć,ewentualnie dać jakiś link do stronki, kursu z tłumaczeniem tych liczb??chodzi mi o zasade np. jak napisać słowo KOT po binarnemu ??

(silvver) #2

Kot nie da się napisać po binarnemu, tylko liczby dzisiętne. Na informatyce miałem zamiane dzisiaętnych na binarne i na odwrót

(system) #3

Silvver , nie opowiadaj bzdur, bo aż się niedobrze robi... Procesor rozumie wyłącznie 0 i 1...

(Monczkin) #4

cosik na ten temat

(Johny) #5

Da się zamienić,liczby dziesiętne mogą być kodowane dwójkowo

np 352

352

3-------5------2

0011 0101 0010

Każdy znak na klawiaturze,nawet puste klawisze,spacja,enter,ma swój kod ASCII łatwo przechodzi się na binarny system,w PC jest generator znaków,to on poznaje po kodzie jaki znak wyświetlić

(Robert083) #6

Trochę o systemach liczbowych:

link 1

link 2

link 3

link 4

PS. "po binarnemu" - fajny zwrot :wink:

(Wilk Olak Aw) #7

no dobra... no to teraz przechodze na temat jaki miałem rozwinąć na prawde :smiley: po wywiedzeniu sie co i jak w tym temacie.

Czyli można stworzyć program który wygeneruje nam losowy ciąg zer i jedynek.Generując takie losowe ciągi o losowej liczbie cyfr i zapisując je do plików można otrzymać wszytko.

Jeśli sie myle poprawcie mnie

(system) #8

Mylisz się... I to grubo...

(fiesta) #9

http://www.pldos.pl/pomocnik/ascii.htm

Co innego to kod ASCII a co innego kod dwójkowy.

(Wilk Olak Aw) #10

oświećcie mnie bo dalej nie wiem czemu sie myle... w końcu wszytko w kompie to 1 i 0??chyba że wychodze z błędnego założenia

(system) #11

Tak, bo po drodze jest jeszcze Assembler...

(Wilk Olak Aw) #12

powiedzcie jeszcze lamerowi co to jest Assembler

(system) #13

(Wilk Olak Aw) #14

kurde.... mniej więcej pojmuje o co w tym biega dzięki....

(inż. Piniol) #15

Wiesz to jest tak, ze jak te 1 i 0 są poukładane jak popadnie to nic z tego nie wyjdzie, trza jeszcze wiedzieć jak to poukładać w całość ;]

(Wilk Olak Aw) #16

no właśnie i tu sie myliłem bo myślałem że odpowiedni ciąg jest "czymś" a nie że trzeba go jeszcze zinterpretować

(inż. Piniol) #17

ha bo to jest tak masz np.

01010101

I to może być słowo 8-bitowe, ale równie dobrze 2-słowa 4 bitowe ;] Mogę coś mieszać, ale nie ważne ehehhe

(Asterisk) #18

Jaki to ma związek z Problemami ?