Tor F1 w Polsce

Witam.

Co o tym sądzicie?

http://torformuly1.pl/

Ja zagłosowałem na swoje miasto - Kraków. :smiley:

Czy myślicie że to ma jakikolwiek sens w Polsce? Jakieś szanse na powstanie takiego obiektu na naszych ulicach?

Wg mnie gdyby się postarano to można wy stworzyć coś takiego w PL.

Tylko wydaje mi się że największym argumentem za “NIE” będzie to że Polska jest “zajęta” przygotowywaniem się na EURO 2012 i nie ma czasu i pieniędzy na inwestycję związane z torem Formuły 1 w PL.

proszę o jakieś opinie.

Jesteśmy raczej zbyt biednym państwem, żeby budować tor F1.

A jeśli już taki tor miałby powstać, to nie w mieście, gdzie będzie się odbywać Euro. Czyli np. Łódź (która nie otrzymała nawet statusu miasta rezerwowego, przez prezydenta Kropiwnickiego, który wcześniej w kampanii wyborczej reklamował się “Kropa w biedzie nie zawiedzie”), czy też Kraków.

W Polsce nie będzie toru przynajmniej narazie.Polska woli opłacić słono ministrów itp.niż wybudować np.Tor F1

dopóki nikt z “góry” nie będzie miał w tym jakiegoś biznesu i $$$ z tego, to taki tor raczej nie powstanie :x

Ja dokładnie nie wiem jak to tam jest z $$, którą by państwo otrzymywało za organizowanie GP na własnym torze, ale wydaje mi się że jakby popatrzeć na tor uliczny w Monaco to gdyby podobnie tor był zbudowany, np. w Krakowie to przecież duża kasa była by z turystyki, może też reklamy wokół toru.

Nie wiem, ale gdyby jakieś minimalne chęci były na samej górze to wg mnie jest to realne żeby powstał tor w PL.

Bardzo dobrym krokiem do powstania takiego toru jest choćby ta strona na ten temat ;D

http://torformuly1.pl/

Już raz podawali dlaczego nigdy nie powstanie. Co z tym torem po wyścigu będzie sobie tak leżał i niszczał ? a konserwacja,naprawy,ochrona obiektu i inne koszty stałe? W krajach takich jak np włochy ten tor jest ciągle w ruchu jak nie f1 to ktoś inny go używa. Biznes to biznes jakby się opłacało to już by powstał.

a po co tor F1 w Polsce ? w państwie które niema żadnych tradycji motoryzacyjnych !!

kasa w porównaniu do innych inwestycji jak np.stadiony jest aż tak duża, wybudowanie toru spełniającego wymogi F1 do którego mam nie dalego kosztowało ok 160mln euro

poza tym gdyby teoretycznie wyremontować tor w Poznaniu i troszku przerobić… :smiley:

no właśnie tor w Poznaniu…

można by tak zrobić że, nie budować nowego toru tylko rozbudować tor w Poznaniu, który jest użytkowany - wydaje mi się - dosyć często.

Bo tor w Poznaniu nie spełnia wymogów tylko dla F1, Formuły 3000 i nie mogą też na nim testować prototypów.

Gdyby pieniądze przeznaczyć na rozbudowę tego toru to może by to miało sens, zważywszy na to że tor w Poznaniu jest użytkowany regularnie przynajmniej kilka razy w roku.

…a to że Polska nie ma historii motoryzacyjnej (bez obrazy dla nikogo) to wg mnie nie jest wielkim problemem…

Zagłosować nie zaszkodzi - ja swój głos oddałem na Kraków - bo najbliżej mojego miejsca zamieszkania.

A co będzie, zobaczymy.

A miałoby sens stworzenie petycji

www.petycje.pl

na ten temat?