Torrent

Zawsze kiedy korzystam z sieci Torrent strasznie wolno mi pobiera pliki. Podobno ta sieć jest dobra a jednak u mnie jest całkowicie odwrotnie. Czy to tak zawsze czy może ja mam jakiś problem z połączeniem?

Jezeli jest malo sidów (chyba tak sie to nazywa… juz nie pamietam) to ma prawo sie wolno ciagnac.

Ja też próbowałem korzystać z Torrenta, ale transfery słabe. :cry: :cry: :cry: . Torrent to odmiana sieci P2P. Transfer zależy od łącza, jakim dysponuje osoba, od której pobierasz plik, a także ich ilość (osób). Słabe transfery mogą być tym spowodowane. :?

Niech mnie kule biją :mrgreen: Ale czy aby nie każdy program P2P - a dokładniej komfort z jego korzystania nie był zależny od wymienionych tu czynników :?: :stuck_out_tongue:

Przypuszczam, że masz dwa IP. Pomóc tu może jedynie prośba admina o przekierowanie portu.

ja tez korzystam z tej sieci i transfery na niej uzyskiwanej sa mizerne chcociaz zdazsa sie jak mam malo osob w sieci to jest w granicach 10 - 20 kilo a co do tych seedow to jak juz sie poloczyl z chciaz jedym to powienien szrpac jak gupi ale tez zalezy to od lacza jakim dysponujesz i jakim dysponuje osoba od ktorej sciogasz

pozdro

mialem to samo co Ty… slabe transfery na torrencie… po zlikwidowaniu firewalla (nie wiem co to mialo wspolnego z tym) przyspieszylo i teraz ciesze sie transferami rzedu 60-70 kb/s

pozdrawiam

Firewall ma do tego że jest to zapora ogniowa i siła rzeczy spowalnia sciaganie i łaczenie sie z użytkowanikami,szczegółnie da sie do odczuć w eMule gdzie maja firewalla ma sie automatycznie LowId i słabe transfery,wiec Firewall jest 1 przeszkodą.

Dwa to jesli jestescie w LAN’ach to nic dziwnego ze macie transfery kijowo,pewnie nie przekierowane porty itd.

Najlepiej zmiencie sobie klientów ja mam BitCommet i u mnie na Neostradzie “pędzi” na całego a teraz po podwyższeniu nawet do 70 kB/s… :smiley: :smiley:

Ja na BitComecie wyciągam do 150 kilo downloadu i 150 kilo uploadu jeśli oczywiście jest duża ilość seedów, a pozatym BitComet mało mi obciąża procesor w porównaniu z innymi klientami.

Ma ktoś linka do BitCommet ?

Prosze bardzo:

http://www.softpedia.com/public/cat/10/6/10-6-98.shtml

torent zawsez ściagał po mału sam to doświadczyłem

A dla mnie najlepsze 2 programiki ktore wyszly to:

  • stary ale nadal jary PTC,

  • Azureus… nie ma sobie rownych :slight_smile:

pozdrawiam

Zalecam abyś dokształcił się w temacie, bo niby coś tam wiesz, ale nie potrafisz tego napisać, by to była prawda, której nie da się zakwestionować.

Status LOW-ID na dłuższą metę nie ma nic wspólnego z wydajnością samego ściagania, a tym bardziej nie ma związku to, czy mamy firewalla, czy go nie mamy… Dobrze skonfigurowana ‘ściana ogniowa’ nie ma prawa zakłócać pracy programów P2P. Znam przypadki, że program znacznie lepiej funkcjonuje, gdy ma status LOW-ID… :!:

PS. Jak nie masz pewności co do tego co chcesz napisać, to tego w ogóle nie pisz, albo w ostateczności zaznacz, że nie jesteś pewien, bo tak możesz wprowadzać w błąd…

A jak wyłączyć firewalla

Tego w Windowsie czy jakiegos zewnetrznego :?:

Firewalla w “Windzie” wylaczasz nastepujaco:

Prawoklik na moje miejsce sieciowe->wlasciwosci->prawoklik na polaczenia lokalne->wlasciwosci->zakladka zaawansowane->odznacz chron moj komputeri moja siec…

Hehe,ciekawe od kiedy LOwID nie ma na zanczeniu,owszem,sciagniesz z LowID,ale stoisz w kolejkach 2 razy dłużej,jesli jestes taki cfany,to proponuje ci abyś właczył sobie Firewalla i “zamiatął” tym sposobem na eMule…ciekaw jest czy dalej bedziesz taki zadowolny,i kitu mi nie wciskaj,ze LowID nie ma na znaczeniu w szysbkosci pobierania,bo to co napisałs,to jest kompletna bzdura,sam byłem w LAN’ie i widziałem jak to działało bez porównania teraz do NEO+…oczywscie używać Firewalla ale jak nie przepuscisz wszystkie co jest z osłem związane,czy Torrentem to wtedy mozna isc na porządne piwo a nie bawic sie tym przy właczonym i zle skonfigurowanym Firewallu…

Ciekawi mnie jeszcze od kiedy sie osłem bawisz,ze zaczynasz pouczac,wszystkich,he? sam mądry nie ejstem i nie zjadłem rozumów w prowaniu do ciebie i twoich wypowiedzi.

Następnym razem proszę mnie nie poszuczać… :lol: bo wydaje mi sie to zbędne…mam wystarczajaco umiejętnosci aby eMule skonfigurować i podzielic sie wiedzą podstawową.

to tego w windzie mam wyłączonego a na kompie nie mam ani jednego fire walla zainstalowanego