Toschiba A350-200 format


(Areczek112) #1

Mam problem z laptopem Toschiba A 3500-200. Kupilem go w niemczech z systemem Windows Vista Home oczywiscie w jezyku niemieckim. Teraz chce go sformatowac i wgrac polskiego Windows XP ale po odpaleniu z plyty i przygotowaniu do instalacji wyskakuje mi blad, a plyta z windowsem jest dobra i sprawdzona.


(bishop85) #2

Prawdopodobnie jest to wina braku sterownikow sata w windowsie xp. Musisz zintegrowac te sterowniki z plyta instalacyjna za pomoca programu nlite. Stery znajdziesz na stronie toshiby.


(Mar 147) #3

Możesz również zainstalować Windowsa MX... Ma on zintegrowane sterowniki do większości kontrolerów SATA. Można go pobrać np z tąd: http://mx7.osa.pl/ Oczywiście po instalacji należy zmienić klucz produktu na taki, jaki oryginalnie posiadasz... ( jeśli nie jest to klucz OEM ) :stuck_out_tongue: . Jak zmienić klucz produktu znajdziesz na forum lub w googlach :slight_smile: Ewentualnie jeśli laptop posiada w BIOSie możliwość przełączenia pracy kontrolera na tryb IDE to to zrób, po zainstalowaniu wgraj sterowniki do SATA i ponownie przestaw na poprzedni tryb. Oczywiści nie gwarantuje że jest taka opcja bo BIOS BIOSowi nie równy :smiley: