Toshiba A200-1AE pozostały czas pracy na baterii

Witam posiadam tego laptopa z Vistą Home Premium i mam pytanie do użytkowników tego laptopa (lub innego z tej serii) jeżeli tacy są na tym forum. Czy ktoś wie co zrobić aby zobaczyć przez jaki czas komputer będzie jeszcze pracował? Ja nie mogę tego nigdzie znaleźć mam tylko procentowy stan baterii.

Dzięki za pomoc.

Nie znajdziesz. Możesz jedynie ustawić w jakim momencie komunikat się pojawia (przy jakim procentowym stanie zużycia energii). Zużycie prądu zależy od obciążenia procesora, grafiki oraz pozostałych podzespołów (głównie procesora). Trudno jest oszacować jakie będzie obciążenie w określonym przedziale czasu.

Na Viscie maksimum 2 - 2,5 godziny przy pełnym naładowaniu baterii. Producent sam nie podaje wyników ponieważ nie są rewelacyjne. Nowe modele A300 mają już nową baterię o pojemności 6000 mAh.

Hmm to dlaczego np na Asusach z Vistą jest licznik czasu jaki mniej więcej pozostał? W IBM (starych) z XP też w Benq na XP mój kumpel też ma. A na tej Toshibie tylko procent naładowania baterii.

W Toshibie tego nie znajdziesz. Przynajmniej mi się nie udało. Chyba, że użyć jakiegoś programu.

Choć wątpie w jego dokładność.