Toshiba A200-1HV - problem z uszkodzonm dyskiem twardym

Witam wszystkich forumowiczów !

Jestem tu nowy, zarejstrowałem się, ponieważ mój komputer przenośny, po 4 latach bezproblemowego działania zaczyna odmawiać posłuszeństwa.

Sprawy software są uporządkowane - reinstalowany system, porządek na dysku, skrupulatnie dobrane sterowniki etc. Wszystko w najlepszym porządku.

Jednak w grudniu pojawił się problem - komputer zwolnił, dysk “mielił, mielił, mielił” i nic.

w końcu po restarcie wyświetlił się komunikat “jądro systemu uszkodzone”.

Oddałem go do znajomego, zajmującego się w pracy komputerami, by sformatował dysk i przeinstalował system.

Tak tez się stało, a dodatkowo został zainstalowany program monitorujący pracę dysku twardego CrystalDiscInfo.

Dowiedziałem się ponadto, ze dysk jest uszkodzony i pewne niestabilne sektory są wyłączane z użyciiw przez wspomniany program, a dane tam zapisane są przenoszone do innych “zdrowych” sektorów.

Wyjeżdżam za granicę, na ponad rok i chciałbym przed wyjazdem wymienić dysk.

Tu pojawia się moje pytanie - jak dobrać odpowiedni model ?

Mój komputer to Toshiba A200 - 1HV.

specyfikacja dostępna jest tu:

http://ce.computers.toshiba-europe.com/ … D=130274#0

Dysk ma tylko 4200 obr./min. Chciałbym zainstalować szybszy, o możliwie jak najlepszych parametrach i pojemniejszy dysk.

Czy możecie polecić jakiś konkretny model lub serię (np. o różnej pojemności) produktów ?

Kolejna sprawa to bateria - komputer był często używany “unplugged” tak więc dotychczasowa bateria umarła śmiercią naturalną.

zastanawiam się nad zamiennikiem o większej pojemności - takim jak tu:

http://www.batteryupgrade.pl/shopBrowse … d/62010401

będzie ok, czy może lepiej oryginał kupić ?

I ostatnia kwestia - RAM, mam 2 kości po 1024 Mb, chciałbym kupić co najmniej jedną 2048 Mb (lub nawet dwie) - jest sens ?

Jeśli już kupować to jakie kości wybrać ?

Proszę o fachową radę.

Pozdrawiam,

Leon.

lesmat ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.