Toshiba A300- 1EC problem ze sterownikami do karty sieciowej

Witam,

mój problem polega na tym, że przesiadłem się z Visty na XP w laptopie Toshiba A300-1EC. Zainstalowałem praktycznie wszystkie sterowniki, które znalazłem na stronie producenta. Nie mniej jednak nie zainstalowały mi się stery do bezprzewodowej karty sieciowej ;/ Nie mogę w necie znaleźć informacji na temat karty w tym laptopie i sterów do niej Liczę, że ktoś się zna i pomoże mi w znalezieniu sterowników. Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. W specyfikacji komputera jest napisane “Typ bezprzewodowej karty sieciowej IEEE 802.11b/g”

Może to cię zainteresuje:

link

http://ce.computers.toshiba-europe.com/ … service=CE

Jeśli znasz Short model no to szukasz paczki Wireless Lan Driver , dodatkowo Lan driver.

Może nie wyraziłem się jasno… instalowałem wszystkie sterowniki dostępne dla mojego modelu ze strony producenta i nie brakuje tylko jednego. Nie palcie głupa z wklejaniem linka do strony producenta- nie jestem kretynem. Nie mierzcie ludzi swoją miarą.

Przydałoby się wyrażać trochę grzeczniej, i nikt nie robi z Ciebie kretyna. I jeżeli tak piszesz to twierdzisz ze jesteśmy kretynami? A ja Ci podałem do strony na której jest kilka par sterowników! I pamiętaj że jak instalujesz jedne, i nie pasują to najpierw przed instalacją kolejnych usuń te co już zainstalowałeś!

Sterowniki intela mają to do siebie, że nie zainstalują się jak dany sprzęt nie znajduje się w kompie. To ja powinienem być urażony za wklejenie linka. Rozumiem, że chciałeś pomóc i dzięki Ci za to, ale naprawdę nie jestem typem osób, które nie mają zielonego pojęcia na temat komputerów. Jeśli poczułeś się obrażony to przepraszam. Uważasz, że wklejenie linka nie miało być dla mnie uszczypliwe i obraźliwe? Hashi podał chociaż praktyczną radę… dzięki :slight_smile:

To teraz wiadomo że to intel (lub ja źle zrozumiałem), a ja Ci podałem do Intel/Atheros/Realtek. I napisałeś że wszystkie zainstalowałeś, a nie wiedziałem czy widziałeś akurat tyle wersji do karty bezprzwodowej. Kiedyś jak ściągałem do toshiby to na stronie była paczka do konkretnego modelu, cała z wszystkimi sterownikami. I tam nie działał bluetooth który trzeba było ściągnąć osobno.

Pozdrawiam

PS. a ja się wcale obrażony nie poczułem, spoko

Ja tylko podejrzewam, ze to intela. Właśnie nigdzie nie jest to napisane. Tylko z tego co wiem intel nie zainstaluje innych sterów.Sam nie wiem do końca. Spróbuję jeszcze raz ściągnąć te wszystkie Intel/Atheros/Realtek i zainstalować i zobaczę co mam. Dzięki za pomoc.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń pod Karty Sieciowe jaka to karta.

Teraz w menedżerze urządzeń pewnie będzie pisało nieznane urządzenie. Jak masz jeszcze Viste to zobacz w menedżerze urządzeń, tam jak były sterowniki, to i powinna będzie być nazwa karty. A jak nie to jeszcze ściągnij wszystkie sterowniki i po kolei przez menedrzer urządzeń próbuj zainstalować sterowniki (poprzez wyszukaj sterowniki tego urządzenia).

Pozdro

Dzięki chłopaki. Ściągnąłem wszystkie i okazało się że pasują Intel® PRO/Wireless 2200/2915 Dzięki wielkie. Może ta informacja komuś się kiedyś przyda.

Pozdro :slight_smile:

Czyli jednak linki przydały się, dobrze że już działa.

Pozdrawiam