Toshiba A300 - wymiania klawiatury

Hej. Długo nie zaglądałem na forum…

Mam taki problem, dostałem na serwis w.w laptop, klawiatura była zalana i człek powyrywał klawisze, umył je i już oczywiście nie działały.

Po podłączeniu nowej klawiatury, jeszcze u niego (bo teoretycznie to jest max 3 minuty roboty) okazało się że zaczął piszczeć. Zabieramy na chatę.

I oto mamy…

Stara klawiaturka i nowa roboczo włożona w gniazdo.

c36020120218194853.jpg

Fakt wpięcia klawiatury w port taśmy (obawiam się że to jest uszkodzone przez zalanie)

c36020120218185616.jpg

Tylko do bios mogę wejść ^^ Dalej zaczynają się jakieś kwiatki “piszczenie” - możliwe że to wina nowej klawiatury, Kolega zamówił do A200 ^^ niby to to samo ale kto wie, może Chińczyk źle wtopił taśmę.

c36020120218194934.jpg

Jakieś pomysły?

:arrow: Wcześniej padł wentylator od chłodzenia :wink: Ale był tylko zablokowany przez “tony” kurzu.

:arrow: Nie startował system (BSDOSy) - zmiana jedna w biosie i leci ale bez klawiatury na płycie

:arrow: Wszystko działa jak ta lala ja tylko podłącze zwykłą klawiaturkę USB

:arrow: Stara klawiatura, działa o dziwo ale tylko w części ^^

Tak, wiem brudny ale zawsze czyszczę na koniec :roll:

:!: Padł kontroler klawiatury

:!: Klawiatura nowa jest do kosza

:!: Bios jest tak okrojony że nie da się sprawdzić nawet temperatury procesora więc jak sprawdzić bardziej zaawansowane rzeczy?

Dodane 20.02.2012 (Pn) 22:09

Problem rozwiązany.

Dla osób które spotkają się z czymś takim:

:arrow: wchodzicie w BIOS i ustawienia hasła - jeżeli po naciśnięciu jednego klawisza (sprawdzamy całą klawiaturę) widzimy idące gwiazdki w dal to oznacza blokadę klawiatury. Musimy ją wymienić.

:arrow: System można włączyć w ten sposób Wchodzimy w BIOS i wychodzimy z niego bez zapisu zmian. System powinien normalnie wystartować. Dalej można sprawdzać klawiaturę w notatniku nawet :wink: