Toshiba A300 - zepsuta nagrywarka DVD

Posiadam laptopa Toshiba A300 z napędem dvd Pioneer DVD - RW DVRKD08A ATA , ostatnio mam problemy z nagrywaniem i odczytem płyt dvd (sprawdzałem na innym komputerze, działały bez problemu). Laptop jest na gwarancji do października, lecz czy istnieje możliwość wymontowania samemu napędu i odesłania go na gwarancję (i czy da radę go zamontować w domowych warunkach już naprawiony). Nie chciałbym oddać całego laptopa bo to mój jedyny komp.

Mam dodatkowe pytanie, jako że to jest mój pierwszy laptop. Jakie dokumenty muszę naszykować, do jakiego oddać serwisu (jestem z Łodzi) żeby naprawa była fachowa i szybka ( żeby uniknąć kilkukrotnych podróży napędu między mną a serwisem) :?:

Faktura zakupu i najlepiej opakowanie. Bo oni nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenie w transporcie. Jak sam wymontujesz napęd to gwarancja przepada.

Tak jak kolega wyżej napisał…musisz oddać całego kompa. Sam nic nie rób bo stracisz gwarancje. Ja też niestety zostałem na 3 tygodnie bez kompa jakiś czas temu. Pamiętaj żeby wsadzić wszystko ładnie w karton, w te styropiany co tam były przy zakupie i te folijki na klawiaturę. Ja tak zrobiłem wszystko i lapek wrócił bez zarysowania.

Zrób kopię zapasową ważnych danych bo wszystko Ci pokasują.

Powiem Ci, że mi w A300D-14P przestał raz działać napęd DVD i nie wiedziałem co i jak. Okazało się, że coś tam się namieszało z nim i po formacie jest ok. Nie używam też żadnych programów do nagrywania, tylko przez Windowsa nagrywam to co potrzeba.

I (odpukać) wszystko gra na razie.

Powodzenia, pozdrawiam!