Toshiba L300-2C5 - problem z USB Rozwiązanie

Model laptopa: L300-2c5

short part no: PSLB8E

system: Vista 32-bit

Nie wykrywane są Pendrivy w “Mój Komputer” niezależnie od portu. Pamięci te działają na innym komputerze. Problem pojawił się nagle. Próbowałem odinstalować Kontroler USB w menadżerze urządzeń. Instalowałem sterowniki chipsetu tego modelu ze strony Toshiby. Próbowałem też Trybu Awaryjnego. Problem nie ustąpił.

Czy coś źle robię? Skończyły mi się pomysły. Dlatego proszę Was o pomoc.

Ja spróbowałbym jeszcze odpalić jakieś Live-CD z Linuksem by zweryfikować, czy to nie problem z systemem operacyjnym. Jeśli pod Linuksem wszystko zadziała to może złapałeś jakąś infekcję blokującą USB.

:roll:

jak to nie pomoże to przyjrzyj się uważnie płycie głównej, może jakieś kondensatory napuchły lub jakieś ścieżki są wypalone.

Problem nie dotyczy jednak Laptopa. Winne są Pendrivy. Podpiąłem 3 Pendrive i aparat fotograficzny (kabel USB) i wszystko działało poprawnie.

Pamięci USB są widziane na tym laptopie w Zarządzaniu Dyskami(formatowałem je z tego miejsca) i Bezpiecznym Usuwaniu Sprzętu. Nadal nie pojawiają się w moim komputerze. Dziś robiłem z nimi dużo dziwnych rzeczy - bootowałem z nich system i kilka programów (dużo razy je formatowałem). Na laptopie w menadżerze urządzeń są nie wykrywane poprawnie (wykrzyniki, reszta urządzeń poprawnie). Na komputerze stacjonarnym( sys. 7) są wykrywane poprawnie.

rozwiązanie

Zarządzanie dyskami> Zmień litery dysku i ścieżki (USB) :smiley: wszystko działa