Toshiba Satallite L650-1NG vs Samsung NP-RV510-A03PL


(Skiera Skiera) #1

Witam!

Zamierzam zakupic notebook'a (jednego z ww): Toshibe Satallite L650-1NG lub Samsunga NP-RV510-A03PL. Jakie są wasze opnie o tych produktach? Tzn ktory waszym zdaniem powinienem wybrac? Potrzebuje zwyklego lapka do domu, zwyklej codziennej pracy (internet, office itd.) nie do grania w najnowsze gry czy cos. Podaje linki do porownania parametrow:

Toshiba:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2534677_techniczne

Samsung:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1811424_techniczne


(Szymonw8) #2

Ciężko coś doradzić, gdyż laptopy mają dość podobne możliwości i podobną cenę. Jednak biorąc pod uwagę twoje potrzeby, na twoim miejscu wybrałbym raczej samsunga. Dlaczego?

Podany przez ciebie model Toshiby ma nieco lepszy procesor i chyba lepszą kartę graficzną od Samsunga. Aczkolwiek nie są to duże różnice i w zwykłej pracy nie będą odczuwalne (tak mi się zdaje). Samsung natomiast ma większy RAM i większą pojemność dysku, co może się bardziej przydać - przy dużej ilości uruchomionych na raz aplikacji zapotrzebowanie na ram wzrasta (a sam windows i przeglądarka internetowa czasem lubią więcej przestrzeni ramu zająć), ponadto większy dysk to większa ilość możliwych do przechowania danych. Ponadto Toshiba ma tylko 2 porty USB, co może czasem okazać się zbyt małą ilością, a także większą ilość zainstalowanego syfu (tak wygląda przynajmniej z opisu), co może przełożyć się na gorszą wydajność już na starcie.

Oczywiście to tylko moje spostrzeżenie, wyboru musisz dokonać sam, dobrze byłoby też poczekać na wypowiedzi innych :wink:


(Kijek B) #3

Gdybym ja miał wybierać to chyba wziąłbym Samsunga (bo więcej mocy obliczeniowej i HDD - jak kolega wyżej).

Jednak wydaje mi się że jeżeli coś by się z nim stało, to z serwisowaniem Toshiby nie miałbyś problemu, a Samsung, choć duża firma to się może zdarzyć różnie.