Toshiba Satelita 1710CDS - Problem z uruchomieniem

Posiadam z 2001 laptopa Toshiba Satelita 1710CDS - laptop sprawował się idealnie do wczoraj instalowałem na świeżym systemie programy do użytku codziennego i wyłączyłem go normalnie ,dziś go włączam i zapala się na chwile świeci się ikonka że startuje po czym staje i nic się nie wyświetla na ekranie nawet start biosu ,słychac nachwile prace dysku i potem cisza - wentylator tylko chodzi i jest sprawny . Próbowałem restartu ,wyjmowałem ram i ponownie wkładałem do slotu ,dysk sprawdzałem pod PC stacjonarnym za pomocą podpinki do USB i działa sprawnie .

Dodam że mam w nim wymienione od roku napęd CD na combo DVD

Parametry to Celeron 700Mhz 160MB ram Grafika 4MB Dysk 4GB Napęd DVD ,bateria nie działa już od 3 lat jest tylko wsadzona .

Prosił bym o pomoc poradę ,bo nie rozumiem działał normalnie i dziś się nie włącza od tak

Może umarł, swoje lata ma.

Wyjmij baterię i sprawdź.

Na innym zasilaczu sprawdzałeś?

Wiem że swoje lata ma i liczę się z tym że umarł . Sprawdzałem na 2 nie oryginalnej i to samo ,a innego zasilacza nie mam

Dodane 12.09.2013 (Cz) 14:03

Rozbierałem laptopa ,sprawdzałem każdą taśme ,dysk itp ,odchylałem bateryjke ,robiłem trik z wyładowaniem ,wykładałem ram itp

I nic nadal to samo tak od sobie

Dodane 12.09.2013 (Cz) 22:08

Sprawdzałem ładowarkę przyrządem i pokazuje na 19V że jest 16-15 jak się ustabilizuje