Toshiba Satelite L40 - Opinie użytkowników

(Blazejwitowski) #1

szukałem w google ale nie znalazłem... jeśli znajdują się tu jacyś użytkownicy laptopów toshiby (w szczególności l40-17O) to proszę ich o opinie o tym laptopie..

:arrow: czy warto go kupowac?

:arrow: jak z możliwościami rozbudowy?

(kamil_w) #2

Ogólnie laptop spoko, tylko jesteś skazany na Vistę, bo raczej ciężko o sterowniki do dźwięku dla XP. Ta cała karta SoundMax HD czy jakoś tak to dla mnie totalna porażka.

(Mariusz Korycinski) #3

Laptop spoko, wcale nie jesteś skazany na Vistę. Mimo problemów z instalacją XP w końcu poradziłem sobie i mam dźwięk. Mimo prawidłowych sterowników do WiFi nie działają mi pod XP. Nie wiem czy to problem techniczny czy sterowników. Uważam, że Vistę można wrzucić przy minimum dwurdzeniowym procesorze i 2GB RAM-u. Jeśli chodzi o rozbudowę, to wiem, że na pewno można maksymalnie wrzucić 2GB RAM-u. Poza tym nie wiem co można rozbudować. W razie problemów z instalacją XP służę pomocą (bo z Vistą nie ma problemów).

Zioma

(Blazejwitowski) #4

ja na pewno będę instalował vistę - mój desktop ma podobną, a nawet nieco niższą wydajnośc od tego laptopa i moim zdaniem vista chodziła na nim tak samo szybko jak xp.

co do możliwości rozbudowy to chodziło mi przede wszystkim o to czy procesor jest wlutowany w płyte główną - bo jeśli nie to będę mógł później wrzucic do niego dual-core…