Toshiba Satellite 2100CDS - 2 pytania

Witam, zostałem zaopatrzony w laptopa Toshiba Satellite 2100CDS i mam 2 pytania odnośnie tego sprzętu :slight_smile:

  1. Ma ekranie widać takie paski czy to matryca czy grafika ?

20091217022?

  1. Co to za wejście. Na klapce jest narysowany telefon więc myśle od internetu lecz ni w kij nie wiem jak podłączyć. Czy w ogóle da się podłączyć pod ten laptop internet (ale z normalnym wyjściem jak jest teraz) ?

20091217023?

Hej,

Obstawiałbym matrycę lup przewody przyłączeniowe matrycy - głównie przez przebarwienia koloru czerwonego. Natomiast paski w dolnej części ekranu mogą oznaczać także uszkodzenie pamięci karty. A paski i przebarwienia pojawiają się zaraz po uruchomieniu komputera czy dopiero po uruchomieniu systemu??

Tak, to jest wejście przeznaczone do modemu - podłącza się do niego przewód telefoniczny, czyli RJ-11. I dla tego laptopa jest to jedyna możliwość podłączenia laptopa do sieci. Ewentualnie możesz pomyśleć o kartach sieciowych na USB - chociaż wtedy stracisz jedyny port USB. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Od samego początku.

To jeszcze wytłumacz mi jak mam to tam wetknąć, dotknąć, zestyknąć, bo nie wiem jak :stuck_out_tongue:

Hej,

Czyli niestety to, co pisałem - przebarwienia czerwieni to wina matrycy, natomiast same paski to albo problem z RAM’em karty graficznej, albo z połączeniem matrycy i wyjścia graficznego. Ewentualnie - jeśli masz taką możliwość - podłącz monitor do laptopa przez gniazdo D-SUB i sprawdź, jak wygląda generowany obraz na innym ekranie… :slight_smile:

Dobre zadanie… Wiesz, wygląda to tak, jakby wejście było wyrwane, bo brakuje w nim obwódek. Ewentualnie sprawdź, czy przypadkiem nie da się tam czegoś wyjąć lub podnieść.

Pozdrawiam,

Dimatheus