Toshiba Satellite A200-1N9 Zmiana systemu

Witam

Chciałbym zastąpić system Windows Vista Home Premium systemem Windows XP Home na laptopie. Jednak po wielokrotnych próbach, to tworzenie bootowalnej płyty ze sterownikami chipsetu, to wgrywanie z oryginalnej płyty z systemem i próbie zainstalowania sterowników chipsetu z pednrive i karty pamięci, nie udało się tego zrobić. Laptop firmy Toshiba model Satellite A200-1N9, chipset Intel GM965.

Problem z instalacją jest taki, że komputer mówi, że nie wykrywa dysku twardego na, który ma zostać zainstalowany Windows XP. Nie wykrywa także sterowników chipsetu wgranych na pendrive, kartę pamięci czy nawet w bootowalnej płycie. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

wyłaczyłeś w biosie AHCI ???

Po co tego grata będziesz stawiać, on nawet 2rdzeni nie wykorzysta, a o obsłudze pamięci już nie wspomnę.

Może w BIOSie przłącz na inny tryb dysk. Co do systemu poleciłbym Lubuntu 10.4 lub Linux Mint 9 Isadora Fluxbox.

Z naciskiem na ten pierwszy :wink:

Skorzystał bym z twojej podpowiedzi odnośnie podanych przez ciebie systemów, ale takowych nie posiadam, a ściągnięcie ich zajmie mi trochę czasu, a na nim mi zależy. Chciałbym wgrać tego xp, aby chociaż trochę zmniejszyć wykorzystanie procesora i pamięci, bo vista to na tym laptopie sobie nie radzi, nie ma dnia bez jakiejś zawiechy, a system jest regularnie czyszczony i nie jest zawalony.

Ver. Bios 1.70 Toshiba