Toshiba Satellite A215-S4757 sterowniki do grafiki


(Neogustav) #1

Witam!

Posiadam Toshibe Satellite A215-S4757, ma ona na pokładzie Radeona Mobilnego X1200 i z nim mam problem. Laptop dydykowany jest jak większość nowych pod Vistę, ja jednak przesiadłem się na XP i nawet znalazłem paczkę sterowników pod Windę XP niestety po zainstalowaniu sterowników do grafiki i ekranu rozdzielczość na lapku spada do

640x480 i nie ma możliwości zwiększenia (istnieje możliwość wyboru innej rozdzielczości ale lapek nie przyjmuję ustawień). Standardowe procedury aktualizacji sterowników ect.

nie poprawiają stanu rzeczy. Nadmienię również że osobne zainstalowanie grafiki ze strony Ati poprzez zassanie paczki sterowników kończyło się brakiem akceptacji przez lapka sterowników. Jakby ktoś miał jakiś pomysł na tę grafikę...


(Homik1983) #2

Sterowniki do tego modelu karty znajdziesz na stronie ATi, a dokładnie TUTAJ. Są to sterowniki napisane pod 32-bitowy Windows Vista. Jednak zamiast instalowania najnowszej wersji tych sterowników (7.12 i 7.11) zainstalować wersję nieco starszą (np. 7.10), ponoć jest mniej problemowa od tych nowszych.


(Neogustav) #3

Wiesz te sterowniki są do Visty a ja chcę do Xp'ka, a poza tym próbowałem już instalować sterowniki do Ati pod XP od 6.5 do najnowszych i odrzuca mi... chyba że mam użyć sterowników z Visty pod Xp'ka...


(Homik1983) #4

Nie masz używać sterowników z Visty (ja po prostu myślałem, że masz na swoim laptopie zainstalowaną Vistę). Napisz komunikat błędu jaki wyskakuje podczas instalacji sterowników (lub najlepiej zrób screena tego komunikatu). Jaką wersję .NET Framework masz zainstalowaną w systemie? Możesz to sprawdzić chociażby w Dodaj/usuń programu w Panelu sterowania.


(Neogustav) #5

Komunikat wyskakuje mi taki: http://www.bankfotek.pl/view/26895, .NET Framework'a mam zainstalowanego 2 .0 udało mi sie jakimś cudem zainstalować sterowniki do X1200 natomiast po restarcie lapka mam ustawiona grafikę 640x480 i nie mogę jej zmienić.. czytałem na innych forach i ludzie mają takie problemy z tym konkretnie modelem grafiki i nie znalazłem jakiegoś sensownego rozwiązania... na razie działam na standardowych driverach od Windowsa przynajmniej mam normalne kolory za to wszystko mi skacze i sie przycina... normalka jak nie ma odpowiednich sterowników


(Jarek Drz) #6

Miałem identyczny problem w medzeze urzadzen zamiast grafiki pokazywalo znak zapytania meczylem sie z tym okolo tygodnia ale juz sie z tym uporalem wystarczy sciagnac sterownik http://rs249.rapidshare.com/files/66885 ... _S4747.exe i przy instalacji zaznaczyc tylko opcje grafiki i ma hulac. Komu zadziala niech doda komentarz.

Z informatycznym pozdrowieniem:

Czuj! Czuj! Enter :slight_smile:


(Afilar) #7

Witam!

Czy ktoś z was się nie orientuje gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne sterowniki do tego laptopa Toshiba Satellite A215-S4757 pod XP, chciałbym zrezygnować z Visty


(Szatek000) #8

WITAM I POZDRAWIAM! !!


(Jarek Drz) #9

Jeśli chcecie to umieszcze wszystkie sterowniki co mam do tego modelu na rapidshare


(Bartoszjeziak) #10

bardzo prosze egon1982 o umieszczenie wszystkich sterowników do A215-S4757 i podaniu linka.pozdrawiam


(Jarek Drz) #11

Tu wrzuciłem wszystkie sterowniki które mam (waga 325 mb):

http://rapidshare.com/files/89729873/St ... .part1.rar

http://rapidshare.com/files/89784548/St ... .part2.rar

http://rapidshare.com/files/89792444/St ... .part3.rar

http://rapidshare.com/files/89794666/St ... .part4.rar


(Betpol) #12

Witam.

Miałem cichą nadzieję , że dzięki informacjom podanym przez kolegów uda sie dokonać zmiany system. Niestety ta grafika nie chodzi. Sprzęt jest ten sam. Otrzymałem go w prezencie z usa. Nigdy więcej Visty. Sprzedaję tego laptopa.


(Jarek Drz) #13

Nie rozumiem stwierdzenia " Niestety ta grafika nie chodzi" wyjaśnij co dokładnie sie dzieje? Próbowałeś robić zgodnie z moim pierwszym postem?


(Betpol) #14

Było robione dokładnie krok po kroku. Niestety ten sterownik pod tą kartę X1200 nie instaluje się.

Może przyczyną jest to że mój model to A215-S7428


(Jarek Drz) #15

Śmiem twierdzić że wyskakuje Ci jakiś błąd przy instalacji więc dobrze byłoby abyś go w jakiś sposób opisał najlepiej daj screena. Mam pytanie jaki sterownik instalowaleś do grafiki bo w mojej paczce zanjdują sie dwa lub trzy (nie wypróbowany ten o wadze 100mb)


(Marcin Kajstura) #16

Witam. Dostałem na urodziny laptopka Toshiba Satellite P205D, w zestawie jest Vista HP a ja zinstalowałem xp i nie działa mi karta graf;/ jeśli ktoś jest mi wstanie pomóc z góry dziękuje.


(Homik1983) #17

Z informacji znalezionych w Internecie wynika, że w tym modelu jest karta graficzna: ATI Radeon XPress 1200

Sterowniki w wersji 8.2 do tej karty znajdziesz na stronie domowej ATi - dokładnie TUTAJ. Natomiast starsze wersje sterowników do tej karty znajdziesz TUTAJ.

Gdyby się jednak zdarzyło, że w twoim laptopie jest inna karta graficzna, to napisz jaka - wtedy poszukamy sterowników i dla niej.

Pozdrawiam.


(Jarek Drz) #18

MarVanCinek próbowałeś powyższych metod?


(Marcin Kajstura) #19

próbowałem tych metod ale nie działają;/ tak mam tego ati x1200


(Marcin Kajstura) #20

pisze dokładnie tak: "setup did not find a driver compatibile with your current hardware or operating system." i tak mam z każdym sterownikiem;/ sa jedne co się instalują ale sa nie kompatybilne z działaniem windowsa i lapek się wiesza lub wyłącza;/ co zrobić??